Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Miért nem tudok hosszabb...

Miért nem tudok hosszabb távon levelezőtársat találni? Pár nap, hét után mindenki lelép.

Figyelt kérdés
Jó lenne beszélgetni valakivel, de nem sikerül beszélgetőpartnert találnom. 22/F

2020. jún. 11. 01:22
1 2
 11/14 anonim válasza:

Moly.hu-n próbáltad már? Van "levelezőtárs kerestetik" zóna, ott többen járnak hasonló cipőben, mint te. Igaz, hogy a Moly elsősorban könyves oldal, de ott nem csak olyan személyeket lehet találni, akikkel kizárólag könyvekről lehet beszélgetni. Én is ott találtam levelezőtársat és már körülbelül egy éve beszélgetünk pedig még egyszer sem találkoztunk. Szóval igenis működhet a beszélgetés úgy is, hogy nem találkoztok. Persze lehet nem fog egyből sikerülni, én is beszélgettem előtte másik három személlyel, de pár hét/hónap után egyszerűen eltűntek és nem válaszoltak (ez másokkal is előfordul sokszor, ahogy olvastam). A lényeg, hogy próbálkozz :)


Remélem tudtam segíteni és sok sikert :)

2020. jún. 12. 00:53
 12/14 anonim válasza:

11#


De jó, ezt nem is tudtam, hogy molyon is van ilyen részlet!

Még annyit hozzátennék egyébként a válaszodhoz - hátha így a "másik oldal" szempontjából megvilágítok valamit -, hogy nem olyan nehéz ám "eltűnni", nem válaszolni, mint gondolnánk. Közbejöhet bárkinek bármi, sok munka, vagy vizsgák, aminek következtében elhanyagolja a levelezgetést, hogy legyen kapacitása másra. Aztán egy hónapnyi hanyagolás után már részben kínos, részben nem is feltétlen emlékszik az ember a legutóbbi levélre, így meg azért nehéz a párbeszéd fonalát görgetni...


Szóval tanulság: ha a másik fél "lekopik" nem kell rögtön magunkban keresni a hibát :)

2020. jún. 12. 01:53
 13/14 anonim válasza:
*részleg
2020. jún. 12. 01:53
 14/14 anonim válasza:

12#

Szerintem is sokszor azért tűnnek el, mert elfelejtik vagy valami közbejön és már nem mernek ráírni a másikra hosszú idő eltelte után.

Gyakran én is csak egy vagy akár két hét után tudok válaszolni, de a legtöbb idő három hét volt. Közben azért írtam egy rövidebb üzenetet, hogy miért nem tudtam még válaszolni (általában olyankor nagyon sokat kellett tanulnom) és valószínűleg mikor fogok, hogy akivel levelezek ne aggódjon. Volt, hogy ő is csak később tudott válaszolni, de én sem sértődtem meg miatta, mindenkinek vannak elfoglalt időszakai.

Szerintem ilyen helyzetben jobb megbeszélni és megnyugtatni a másikat már az elején, hogy nem probléma, ha lesz olyan eset, hogy egy ideig nem tud visszaírni, később is nyugodtan válaszolhat, nem fog haragudni. Ez a tanács kérdező számára is hasznos lehet a legközelebbi levelezőtársnál :)


Abban az esetben pedig ha csak egyszerűen nem szimpatikus, akivel beszélgetünk vagy már unalmas, akkor is tisztességesebb azt a másiknak elmondani és szépen lezárni a levelezgetést, mint szimplán kámforrá válni és inkább nem válaszolni.

2020. jún. 12. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!