Azt szokták mondani, hogy jobb ha inkább még pár hetesen elmegy a baba, mintha betegen születne. Mert a természet szelektál stb. Akkor mégis miért születik sok baba fejlődési rendellenességgel?
Milyen fejlődési rendellenességgel? Mert azokat ki szokták szűrni az ultrahangokon.
A korán elmenő terhességeknek többnyire két oka van: az embriónak élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége van, vagy a terhesség megtartására nem alkalmas (akkor) az anyai szervezet. Ez utóbbival csak akkor szoktak és érdemes foglalkozni, ha többször előfordul.
Egy kutatás szerint a terhességek mintegy fele létrejön, de nagyon korán meg is szakad. Aki annyira nem figyelgeti, vizsgálgatja magát, annyit vehet észre, hogy kicsit csúszott a menzesze, így nem is tud róla, hogy terhes volt.
Élettel összeegyeztethető rendellenességekkel ki lehet hordani terhességet - ezt már inkább UH-n szűrik.
Korai terhesség idején ami keletkezik fejlödési rendellenesség, az vagy elpusztul, vagy - ha csak kis eltérés van, akkor a szervezet "kijavítja" a hibás részt - ekkor ugyanis még csak egy sejtcsomó van, amikböl mindenféle szerv ki tud alakulni.
Késöbb, a differenciálódás után már a szervek kialakulása folyamatban van és a hibás fejlödést nem tudja más sejtcsopot kijavítani. Ilyenkor is van szelekció, de csak azok a magzatok pusztulnak el, ami az élettel abszolút nem összeegyeztethetö. Régebben, amikor nem volt orvostudomány, akkor a mai sérülten született gyerekek jó része is vagy aszüléskor, vagy pár éves korig elpusztult. Ma viszont ezeket a gyerekeket hatalmas eröfeszítéssel életben tartják, és ezért nem tud kiszelektálódni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!