Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elképesztő görcseim vannak...

Elképesztő görcseim vannak reggel ébredés után! Miért van ez?

Figyelt kérdés

Olyannyira görcsölök- 2-3 percig- h mensis időmben erre már gyógyszert vettem be.Miután nyújtózkodok egyet,utána van ez a tünet.Napközben néha szúr egyet,de nem vészes.Csak a reggel borzalmas.Lehet ez a méh és a szalagok nyúlása?

Nem több ez annál?

Van vki akinek hasnló tünete volt?


2008. nov. 7. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem naponta jo nehanyszor van olyan eros gorcsolgetesem, vagy nem is tudom minek nevezzem, menzis erzesem, hogy volt mikor epp telefonaltam, es negykezlab voltam a padlon, vagy le kellett ulnom, meg ilyesmi. Nyujtozkodassal vigyazzal! En hason sem tudok fekudni kinyujtott labakkal, mert vmi meghuzodik ott lent a hasamban,a mehemnel es nagyon faj. Csak ugy tudok hason fekve aludni, amit imadok amugy, ha egyik labam van kinyujtva csak, a masikat fel kell huznom magam melle, vagy hogy mondjam. De van hogy ha csak atfordulok ebbe a pozba ejjel, mar erzes ezt a fajdalmat/huzodo erzest. Szerintem ezek normalis tunetek es csak a terhesseg, mehnovekedes, stb. miatt vannak.
2008. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy hanyadik héten vagy.

Nekem előfordul a 30. hét óta, aztán egyszercsak egész éjjel éreztem szakaszokban, majd reggel is és nem múlt el, így bementem az ambulanciára, ahol kaptam visszatartásra infúziót, meg tüdőérlelőt a babának. Ez a 31. héten volt, most a 35.-ben vagyok és még néha reggel előfordul, meg napközben is többször, de nem olyan folyamatos, és csak pár pillanatig tart.

Olyan mintha beakadnának a dolgok ott lent, meg a derekam, meg a vesém és eléggé tud fájni.

Attól függően kell aggódnod, hogy mennyi idős terhes vagy.

Ha korai akkor lehet a méhszalagok nyúlnak, nől a méhed is, de az erős görcs miatt mindig kell szólni a dokinak.

2008. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát ez az,h én még csak 6 hetes vagyok...

Akkor is normális?

Igen,egy-egy mozdulatnál én is érzem mintha a méhem húzódna meg..ezért már elég óvatosan mozgok!

Jajj,úgy FÉLTEM!!!:):):)

2008. nov. 7. 18:27
 4/11 anonim ***** válasza:
1. valaszolo voltam: En is hatodik hetes vagyok, vagyis egeszen pontosan 5hetes es 4napos. :D Neked is szokott naponta tobbszor hol erosebben, hol gyengebben mensis erzesed lenni? En akarok ra magne B6-ot szedni, vagy Beres B6 vitamint.
2008. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 12. hétig alakul ki a méhlepény,ami ilyen módon le tudja terhelni a szervezeted és okozhat ilyen érzést. A méhed tágulását érzed és ahormonok is nagyon dolgoznak.

Ha teheted azért már most ne aludj hason mint a második válaszoló, mert maga a testtartás is terheli a derekad környékét , később pedig a babát nyomod vele.

Aggódni nem kell amíg nem tapasztalsz furi váladékot, de ha mész a tanácsadásra mindenképpen említsd meg!

első válaszoló.

2008. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocs bekeveredtem én voltam a második válaszoló. nézd a százalékokat onnan tudod ki kicsoda.
2008. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen,van napközben is.

Egyszer-egyszer belenyilal,de úgy h,visítani tudnék..

Jobb és bal petefészkemnél érzem ezeket a borzalmas fájdalmakat.

Neked hogy jelentkezik?

Milyen vitamint szedsz?

2008. nov. 7. 18:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugy van mint neked, de nekem a nyilallo fajdalom inkabb ritkabb, a mensis/gorcsolos erzes tobbszor van, es neha eleg kellemetlen tud lenni. Nekem is hol egyik oldalon, hol masik oldalon, hol pedig kozepen vannak ezek az erzesek. Gondolom a hormonok is rendezkednek, meg hat sok valtozas tortenik odabent azert!


En megbeszeltem a dokimmal, h. nem fogok terhesvitamint szedni, csak folsavat. Szerinte sem fontos, ha az ember rendesen, egeszsegesen etkezik es gyumolcsot, zoldseget fogyaszt stb... De a folsav nagyon fontos, azt mar szedem miota pozitiv lett a teszt. Meg a magne B6-ot akarom elkezdeni a gorcsolesekre, es a hanyinger elkerulesere, enyhitesere.

2008. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én a Hipp Natal-t szedem,ez teljesen természetes!!

Azért ijedtem meg ennyire,mert még nem látott orvos,hétfőn megyek a pozitív teszt óta először.És hát nem tudom h most ez baj-a sok görcs-vagy sem!

Boldog és egészséges babavárás Neked(Nektek)!!! :):):)

2008. nov. 7. 18:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Azert ennyire eros gorcsoknek nem szabadna lennie 6 hetesen. Mindenkeppen menj dokihoz, hogy kizarjak a mehen kivuli terhesseget, mert az jarhat ennyire durva gorccsel. Mondjuk amelle altalaban verzes is jelentkezik. A dokinal mindenkepp szolj az eros fajdalomrol.
2008. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!