Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 hete csináltam tesztet és...

1 hete csináltam tesztet és pozitív lett. Elmentem dokihoz és ő is azt mondta, hogy úgy néz ki terhes vagyok. De csak rákszűrés semmi más vizsgálat. Azt mondta 3 hét múlva menjek vissza ultrahang stb. Nem adott semmi papírt. Ez így normális?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy sokaknak már van kiskönyve vagy beutalója.

Védőnőhöz mikor kell menni?


2007. dec. 4. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt nem írtad, hogy kb hány hetes terhes vagy! Valószínű, azért nem csinált a doki más vizsgálatot egyelőre, mert talán még annyira korán vagy, h nem látszana semmi. Azért kell vissza menj 3 hét múlva, mert akkor már látszani fog. A rákszűrést mindenképpen meg kell csinálni, ha régen voltál....Sztem papírt nem kellett adnia. Legközelebb visszamész, akkor megnézi uh-on a pocidat és majd akkor kapsz egy papírt, amin az szerepel majd, hogy "X.hetes élő terhesség látható"....nah és majd azzal kell elmenj a védőnőhöz! Gratula a babához!

Üdv 14. hetes kismami

2007. dec. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem is még korai terhes vagy, azért nem csinált uhot. Én 5 hetesen voltam, nekem megcsinálták, de csodálkozott is a doki, hogy már ott vagyok-igaz nekem hoszú ciklusaim vannak, nem tudták, hogy 5 vagy 7 hetes vagyok, talán ezért. engem mindjárt elküldött a védőnőhöz, mondta, hogy mindent ő intéz. El is mentem hozzá, kiállította a kiskönyvet és ő írta meg a vérvételre a beutlót, amit 7 hetesen kellet megcsinálni.

Szerintem minden rendben, nem izgulj, menj 3 hét mulva uhra, és addig a védőnőhöz is elmehetsz.

Folsavat meg szedjél, még ha nem is mondták-nekem sem mondták

Sok boldogságot

13 hetes mami:-)

2007. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! papírt általában csak az első UH után adnak, amikor kiderül, hogy valóban várandós vagy-e, és élő a magzat, amit csak a szív pulzálásból lehet tudni, ehhez pedig minimum 7 hetesnek kell lenned, mert akkortól látszik az UH-n. Majd azzal alelettel rá érsz menni a védőnőhöz, neki úgyis ez az első papír amit el kell kérnie, csak így állíthatja ki a kiskönyvedet. Viszont, ha esetleg kérdésed lenne vagy ilyesmi, vagy csak szeretnél "be mutatkozni" ismerkedni, akkor felkeresheted a terhes gondozáson, szerintem nem fog meg haragudni, viszont könyvet még nem adhat...
2007. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben, így szokott lenni, ha korán mész. Mondjuk azt, hogy babonából nem csinálnak még kiskönyvet, amíg nem bizonyítható a fejlődő magzat. A rákszűrés fontos, azt szokták ilyenkor kérni. Vérvétel, egyebek még ráér, mész majd ultrahangra is. Általában mi, leendő anyukák vagyunk türelmetlenek, ilyenkor lassan vánszorog nekünk az idő... Azt javaslom, mindig bátran kérdezd az orvost, hogy mikor mi következik, akkor nem fogod azt hinni, lemaradtál valamiről. Ezt a védőnő is elmondja egyébként. Gratulálok és jó babavárást!
2007. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!