Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. hetesen 3-4 kg növekedés...

18. hetesen 3-4 kg növekedés elfogadható? Ilyenkor mennyi az ideális? Eddig szinte semmit nem híztam, változtam... mindig 60 kg körül voltam. Terhességem előtt 58-59 körül ingadoztam..

Figyelt kérdés

és eddig 3-4 hónap alatt csak 60-ig változtam, 1-2kg-t max. Most 3 hét (eddig két hetente szoktam) után megmértem magam ismét, igaz van rajtam ilyenkor, nadrág, felső, rendesen felöltözve vagyok, tehát 0,5 kg legalább lejön ebből,de ma 62 kg lettem ! :) Szinte 3 hét alatt 2 kg.. ! Ez normális ?Felénél tartok a terhességemnek, eddig olyan büszke voltam magamra, hogy sehol nem látszik meg rajtam,csak a pocim nő...remélem, a gyerek súlya lesz csak meg egy kevéske a méhlepény miatt, meg stb..és csak a hasamon fog látszani :)!

Ja, és még ami fura, az az,hogy lehetséges, hogy 1-2 cm-t nő az ember terhessége alatt ? Eddig 165 cm voltam, és ma 167 !??? :)


2008. nov. 5. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia


Nagyon szerencsés vagy! Én a 18. hétig 5 kg ot híztam. Mosst a 28. hétig 10 nél tartok! :(

Örülj hogy csak a baba hízik. Én 167 cm vagyok és úgy nézek ki mint egy tank! És most jön a java.

És lehet hogy nőtél, a láb is nőhet 1-2 számmal, ilyen ez a terhesség...minden lehet!

Boldog babavárást

2008. nov. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem is jó ez a súlynövekedés, ilyenkor még nagyon kicsi a baba, nem rajta van a súlytöbblet, hanem az anya vérmennyisége nő + méhlepény, magzatvíz stb. Én is 18 hetes vagyok, havonta 1 kilót híztam, most az utóbbi hónapban másfél jött fel, de én látom a combomon is, nem csak a hasamon. Boldog babavárást!
2008. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi most léptünk a 19.hétbe, és már feljött majdnem 8 kg. Előtte 55 kg voltam 170 cm-hez. Szóval elég sok kg-ban, de fura mód csak a mellemen és a pocimon látszik. Biztos nehezebb lesz majd leadni szülés után, de addig amíg Babót nem veszélyeztetem a hízással, engem nem zavar. Szerencsés vagy, hogy ennyi jött fel rád, ez szerintem tök normális. A magasságnövekedésről nem tudok, de a lábam nekem is nagyobbnak tűnik, de ezt én annak tudom be, hogy a súlytöbblet miatt nagyobb nyomás nehezedik rá, és jobban szétterül.
2008. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én 18hétig 2.5kg hiztam,most vagyok 26hetes és 13kg-nál tartok jol megindultam mi,pedig nem eszek többet
2008. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért az se biztos, hogy 3 hét alatt 2kg jött fel, mert lehet, ha 1-2 nappal később újra méred, akkor csak mondjuk 1,2 kg az a plusz.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Én mindig reggel mérem magam, ruha nélkül, és akár 50-60 dkg ingadozás is előfordul, néhány napot összevetve.

Egyébként a súlynövekedésed szerintem sem vészes!

2008. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodhatok, hogy ez eddig normális :)?Most mertem terhes nadrágot is venni, mert eddig azért mindig megoldottam valahogy a slicc eltüntetését, plkismama övvel, kényelmes volt eddig..de most már nem tudtam tovább várni, vennem kellett egy nacit, és azon aggódok, hogy nehogy ám majd pár hónap mulva meg majd ne legyen jó rám ! Kord bársony, ami nyúlik igan, de hasi résznél be van toldva tágulós pamut anyag egészen köldök föléig.Még combnál, meg pici csípőnél van hely benne, de remélem nem oda fog menni majd a kg ! Inkább a hasamra, mellemre menjen.. !:) Amúgy a comb, csípő körfogatom még maradt a régi...így is 100-as :(( sajnos kiálló, széles csípőm van, nem lenne jó, ha ez nőne !Legalább talán könnyebben szülök majd !SZóval eddig a mellem nőtt sokat, egy számmal nagyobb melltartó kell..meg a hasamtérfogata, de más nem ! :)Sokat sétálok is, ha lehet, napi 1-2 óra, de az elég is !:)

Köszi mindenkinek, és jó babavárást :)

2008. nov. 5. 20:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 18 hetes vagyok és nem hiztam még egy kilot sem , de azt mondták nekem h havonta 1 kilo az ideális.
2008. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!