Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egészségkártyára meg lehet...

Egészségkártyára meg lehet venni a pelenkát, cumisüvegeket, mellszívót hasonlókat? Mármint úgy értem, hogy a gyógyszereket meg lehet, azt tudom, de például az étrend kiegészítőket már nem, mert akkor vmi következménnyel jár.

Figyelt kérdés
segítene vki,aki jártas ebben?
2008. nov. 3. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy meg lehet venni mindazt amit felsoroltál.Bár ez függhet a kártya fajtájától is.A hugom ezeket a dolgokat mind kártyára vette,sőt vett még vércukormérőt,és vérnyomásmérőt is./jó sokat fizetnek a férje kártyájára/Valamint a popsikrémet,és gyerekteát is arról vette.Nekem másmilyen kártyám van,de úgy tudom ezeket én is megvehetném vele.
2008. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minden babaápolási terméket ( tehát pelenkát, popsitörlőt, de úgy tudom, fürdetőt is ) tápszert, ha szükség van rá, mellszívót és hőmérőt ( az orvostechnikai eszköznek minősül ) a cumisüveget konkrétan nem tudom, de szerintem ha azt íratod rá a számlára, hogy babaápolási termék, akkor befogadja a pénztár.


Ezekre a termékekre az egészségpénztár bármely kereskedőnél szabályosan kiállított számlát befogad, vagyis nem kell, hogy gyógyszertárban vedd meg. ( csak az a rossz benne, hogy kp-val tudod csak kifizetni, és majd a számla benyújtása után visszautalja az egészségpénztár az árát ) De mindenképp érdemes, én is így csináltam.


Ja, még valami, mindenképp fel kell venni a picit a kedvezményezettek közé, mert csak így számolhatod el.

2008. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!ez függ a kártya tipusátol,és főlrg hogy melyik egészségpénztárnál vagy....

én Allianz-os vok,s a net-en néztem meg miket vehetek majd kis pocaklakomnak,nos a lista teljesen jo,pelus-bébi dolgok-csak ezekről számlakéréssel tudnak elszámolni,kifizetem saját pénzböl,de utána visszatéritik a folyoszámlámra,de nekem ez igy teljesen jo...

Üdv 16heteske

2008. nov. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 2.válaszolótól szeretném megkérdezni, hogy mit jelent az, hogy a picit fel kell vetetni a kedvezményezettek közé?

Nekem MkB egészségkártyám van, és most várjuk az első bébinket, hogy én mit vehet rajta még nem egészen tudom..

2008. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
otp egészségkártyám van és én úgy terveztem,hogy kártyával fizetek a gyógyszertárban,úgy veszem meg a pelust és tápszert,hasonlókat. vagy akkor megvehetem a dmben vagy rossmannban is csak számlát kell róla kérjek,vagy hogy van akkor? segítsen,aki tapasztalt. én januárra várom a bébit
2008. nov. 3. 12:06
 6/9 A kérdező kommentje:
ha kártyával fizetek,akkor teljesen mindegy,mit veszek,nem? vagy a blokkot be kell küldeni az egészségpénztárhoz?
2008. nov. 3. 12:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ezekre a kérdésekre lettem volna kiváncsi, mert én sem tudom, hogyan lehetséges vásárolni a kártyával..
2008. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ha kártyával fizetek,akkor teljesen mindegy,mit veszek,nem? vagy a blokkot be kell küldeni az egészségpénztárhoz?
2008. nov. 3. 12:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalt második válaszoló vagyok :-)


A kicsit úgy tudod felvenni a kedvezményezettek közé, hogy kitöltöd az erre szolgáló nyomtatványt, amit beküldesz az egp. címére. Netről szerintem minden pénztár honlapjáról letölthető. Erre azért van szükség, mert gyógyszert, tápszert stb is csak akkor vehetsz rá a gyereknek, ha ő is kedvezményezett, de amúgy ez a házastársra ugyanúgy vonatkozik. A kedvezményezett nevét a számlán is fel kell tüntetni többnyire, de ez lehet, pénztáranként változó.


A másik kérdésre a válasz: bárhol megveheted ezeket a dolgokat, dm rossmann tesco, tök mindegy, pelenkaboltos számlát is elfogadnak. Egyedül a gyógyszert ( és talán a tápszert ) kell gyógyszertárban venni, hogy egészségpénztáron keresztül elfogadják.


A fizetésnek két módja van:

1. az ep kártyáddal fizetsz: ezt viszont pl. nem lehet a Tesco-ban, Rossmanban stb, mert ott nincs ep kártya leolvasó, azzal csak gyógyszertárban gyógyászati segédeszköz boltokban lehet az ilyesmit megvenni Ilyenkor a gyógyszertár állítja ki a számlát az egészségpénztárnak, és ők kapják meg a kártyádról levont pénzt.

2. kp-vel vagy bankkártyával fizetsz, és kérsz számlát az EP nevére, címére. Az Ep honlapján meg tudjátok nézni, hogy hogyan kell pontosan kitöltetni a zsámlát ahhoz, hogy elfogadja. Ezt a számlát postai úton visszaküldöd az EP címére, és az az Ep-i számlaegyenlegedből levonja az összegét, és a bankszámládra utalja


Remélem nem volt túl bonyolult - bár tudom, macerás, de bele lehet jönni, és megéri!

2008. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!