Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetesen ki van száradva a...

26 hetesen ki van száradva a mellbimbóm vége, ki is fehéredett. Mitől lehet? Előtejem nincs. Ápoljam valamivel?

Figyelt kérdés
2008. nov. 3. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem az nem száradás hanem kolosszum amiből majd megindul a tejecske.nem kell kenegetni.
2008. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van es a vedonom azt ajanlotta hogy mindennap vizes torolkozovel maszirozzam.
2008. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is 26 hetes vagyok nekem is ez van,épp az este gondolkodtam hogy venni kénne valami kenöcsöt rá,
2008. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az első válaszoló:én úgy tudom hogy nem szabad masszírozni,azt ne kérdezd hogy miért nem.nekem az első terhességemnél is voltak és nem bántottam őket mert ahogy beindult a tej azzal együtt leis száradtak ill.az a legértékessebb anyag a babának a szopizás elején.sosem kentem.este megfürödtem,megtörölköztem és ezzel elvolt intézve a dolog.szerintem ne piszkáld!
2008. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a 36. hétben vagyok, nekem is volt, de én csak annyit tettem, hogy zuhanyzáskor kicsit átsimogattam, nagyon kevés testápolót tettem rá. Egyébként erre néhány hétre viszont már találtam egy-két foltot a melltartómon, néha a mellbimbómon is volt pici előtej rászáradva, úgyhogy szerintem amit előtte én is kiszáradásnak hittem, az is már egy-két csepp előtej volt, vagy az okozta.

A masszírozgatással én vigyáztam, nem igazán mertem sem dörzsölgetni, sem nyomogatni, vagy krémezéssel intenzívebben masszírozni a mellem, mert nekem a doki azt mondta, hogy nem szabad. Állítólag oxitocint szabadíthat fel a mell stimulálása, ami méhösszehúzódásokat, keményedéseket okozhat. Gondolom van benne valami, mert most már nekem a szülésznő is mondta, hogy esténként masszírozgassam át a mellemet hosszabban a jövőhéttől, hátha segít megindítani a szülést (nagyon nagy a babám) és ők is szokták erre kérni a szülő nőket, ha lelassul a tágulás. Szóval szerintem annyira ne dörzsölgessétek.

2008. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy nem szabad masszírozni.

Mondjuk én kenegetem a mellemet is, ugyanazzal az olajjal, amivel a hasamat is, repedések ellen.

2008. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Akkor nem bántom. Szülés előtt egy héttel már úgyis kenni fogom mellápolóval.
2008. nov. 10. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!