Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miből melyik márkát, típust...

Miből melyik márkát, típust vegyem?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok és holnap megyek a végső dolgokat megvenni a Dm-be és a gyógyszertárba. Tanácsokat szeretnék kérni, miből melyiket ajánljátok? Amit még kell vennem:

1.Melltartóbetét, bugyi (eldobható vagy mosható a jobb? és melyik típus?)

2.Intim rész tisztításra, hogy ne a törölközőt vérezzem össze? Puha wc papír vagy nedves törlő?

3. Pelus, popsi törlő? Melyik márkával vagytok elégedettek?

4. Cumi, cumisüveg? Kezdésnek mennyit vegyek, és melyiket?


2010. jún. 17. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Eldobható Tena bugyi+ vettem fehéret mert mikor távozik a nyákdugó nem biztos hogy használsz betétet.és a fehérret könnyű hypozni.

Nedves wc papir is és zewa wc papirt használtam

Pampers 2-5 volt az első.Azóta is éjszakáa ezt adom sokat bír nekünk.Lbero nem jött be.popsi tölőt mi Dm-et vettünk.Fehéret

Cumisüvegből nekünk volt Nukos de nem váét be.Most MAM-osat használunk és teljesen elégedet vagyok és teljesen szétszedhető.Én 1 vennék első nekifutásra a kicsit 160ml ez elég az itatáshoz és ha neadj isten nem tudsz szoptatni akkor még mindig lehet venni.

2010. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Amiket én vettem: Melltartóbetétem van eldobós meg mosós is, az eldobós jó a kórházba, hogy ne kelljen mosogatnod, de otthonra én a mosósat választottam, mert úgy olcsóbbra jött ki. :-) (mosható 6db-os avent a tescoban 2500ft.) Bugyi: Én bevallom, a tescoban vettem rendes "mamabugyit" akciósan 150ft volt 2db. A patikában 150 ft asszem az eldobhatós, de ha veszel kínaiban vagy bárhol ténylkeg valami olcsó gagyit, szerintem az jobb mint az eldobós. Pelusból a pampers-et ajánlanám, több félét is kipróbáltam, fiam van, ő meg állandóan kipisilt a többiből :-), mert ugye a kukac nem úgy állt mindig, hogy az jó legyen... :-). A törlőkendőből a gabit és a pampers-et ajánlom. Szerintem egyenlőre egy pelust vegyél, abba úgyis van vagy 90db (2-5kliós, vagy 3-6 kilós, én az utóbbit vettem, 4210-el született a tökös).Aztán biztos kapsz a látogatóktól otthon még egy csomó pelust. Intim tisztítás: Nemtom mire gondolsz, én repedtem, varrtak, nem is szabadott csak tiszta vízzel mosnom, semmi szappan, semmi. Azt meg törölközővel töröltem utána, hát kimostam ha olyan lett, vigyál több törcsit ha gondolod inkább. Cumiból én avent kezdőcsomagot vettem, amiben van kézi mellszívő is, az 20ezer volt, ja abban van eldobhatós melltartóbetét is. DE! Vettem egy másik fajta cumit, Tommee Tippee, na az valami sokkal jobb!!! Abból is van mellszívs kezdőcsomag és csak 15ezer. Ez a mell formáját utánozza, és sokkal puhább a gumija is. Van cumija is, nagyon tudom ajánlani! Szerintem ha megveszel egy ilyen kezdősomagot(aventbe 4cumisüveg van) az bőven elég. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privit.

4hós fiúcska mamija :-)

2010. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Melltartóbetétet csak eldobhatót vettem, jó a Dm saját márkája is. Eldobható bugyit nem vettem.

Igazán nehéz elkerülni, hogy a törölköző ne legyen véres, azért abból sötétebbet vittem és Lactacyd törlőkendőt használtam, de vittem wc papírt is, ki tudja milyet adnak.

Pelus: 2-es Liberot vittem, de az kicsit nagy volt a kislányomra (3,41 kg val született). Bent szerintem Tescosat használtak, az jó volt a picire. Utána otthon Liberot használtam, lehet gyűjteni a vonalkódokat is. (Liberoklub.hu), nekem a Pampers csak a 4-es méretnél vált be, anyatejes volt a pici és mindig kifolyt a kaki.

Popsitörlő: NEOGRANORMON vagy Pampers.

Cumi: Mam cumi volt az első, de ilyet a kismama csomagba is adnak. 6 hónapos kor után vettem aventet.

Cumisüveget nem használtunk, de azért vettem, hogy legyen ha kell egy üvegeset.

2010. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a Tesco-ba vettem 4db.mamabugyit.Akkor akciós volt.(300ft)Az megfelelő.A libero nekünk sem vállt be!Most abból is Tescósat használjuk.Popsitörlő egyik sem vállt be,mert mindegyik fajtától rendesen kipirosodott a kis popója.Kamillás vízzel mosogatom.Szülés után csak tiszta vízzel mosd az intim részeket.Jah,és én olyan törölközőt használtam a kórházban,ami jó nedvszívó,viszont el is dobtam.

Cumis üveget AVENT-et használunk.

2010. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a DM-ben vettem eldobható melltartóbetétet, moshatót nem használtam, nem akartam még azzal is bajlódni.

Eldobható bugyit is DM-ben vettem.

Én is vettem Lactacydot tisztításra, de én császáros voltam, úgyhogy nálunk a műtét utáni napok máshogy alakultak. Mi nem használhattunk pl. TENA betétet, a kórház adott gézlapszerűségeket és azokat cserélgették a nővérek (míg nem tudtuk maguknak). Meg ők öblítettek (fertőtlenítettek) le minket "ott lent".

Liberoval kezdtünk mi is, de nekünk is fiúnk van és miután elérte a 7 kg-t, állandóan kifolyt belőle a pisi. Addig viszont semmi gondunk nem volt vele. Most Pamperst használunk. Ezzel még 1 baleset sem történt, pedig most 15 hós a "csávóm".

Popsitörlőből Niveával kezdtünk, de áttértünk a Pampersre abból is. Nem volt baj a Niveával sem.

Én MAM-os cumit vettem a DM-ben, de nem kellett Neki. Szerencsére a cumisüveg sem, de az is MAM-os volt. Később Avent cumisüveget is vettem hozzá (amikor tápszeres lett), az is tökéletesen bevált. Sztem 1-1 elég belőle.

Pelenkából számolj úgy, hogy minden etetés előtt / után tisztába kell tenni, nagyjából 8 fogy el 1 nap. Ha jó az emésztése, több is. :) Popsitörlőből is kell alkalmanként 2-3, akkor a 72 db-os kevesebb, mint 1 hétig elég.

Könnyű szülést és jó babázást!

2010. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Melltartóbetétet én is eldobhatósat használtam, egy drága márkát, de most majd kipróbálom a dm-eset. Vettem eldobható bugyit meg mamabugyit is, az utóbbi jobb volt.

Intim részeket sima vízzel mostam és wc papírt használtam és törülközőt, én is a sötét színűt ajánlom.

Nekünk a pampers pelus nem vált be csak a libero, az előbbiből kifolyt állandóan a kaki. Popsitörlőből a niveát szeretem a legjobban, de az irtó drága, a pampers jó, de nem bízom elviselni az illatát, már régóta a dm-es fehéret használjuk, azzal teljesen elégedett vagyok minden szempontból.

Cumink nincs, cumisüveget én aventet vettem, sajnos tápszeres volt a lányom. Most szemezek a tomme tipeevel, annak jó széles a nyaka, hátha megint probléma lesz a szopással. Szerintem csak egy kis üveget vegyél, ha szükség lesz rá még mindig vehetsz szettet akármikor.

2010. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Melltartóbetét Babydream-es volt, de nem használtam. Hálós bugyi (eldobhatós-gyógyszertár) + Tena betét.

Zewa 4 rétegű papír, + Kleenex nedves törlő.

Pelus: Pampers egyáltalán nem jött be (20 hónap alatt soha), így Libero. Popsitörlő: eleinte sensitiv, azóta Johnson's extracare protection (rózsaszín-zöld). Krém: Sudocrem.

Cumi: a csomagban van Mam nanno, előbb azt használtuk. Majd szintén Mam, ha már egyszer hozzászokott a formájához. Egészen addig, míg a lányom le nem szokott a cumiról (önállóan). C.üveg: Mam ultivent, volt Avent is, de a Mam jobban bejött (kólika ellenes, ráadásul szétszerelhető, emiatt könnyű tisztítani)

1 cumi elég kezdésnek, nem is biztos, hogy elfogadja, a cumisüvegből meg szerintem egy kicsi és egy nagy bőven elég. (lehet, hogy csak vízre/teára kell majd) Ha kell még, később beszerezhető.

2010. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!