Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos olyan gyógyszert írt...

Az orvos olyan gyógyszert írt fel, ami a magzatra nézve nagyon káros! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok akadva, az orvosom felírt gyulladásra egy olyan gyógyszert, amit a patikus ki sem adott, amikor megtudta, hogy saját részre lesz. Felolvasta, hogy a gyógyszer terheseknek semmilyen körülmények között nem adható, a magzatra nézve súlyos károsodásokat okozhat.

Ti mit tennétek? Mit lehet mondani az ilyen orvosnak? Az egy dolog, hogy soha többé nem megyek hozzá, de szó nélkül nem fogom hagyni, ki tudja hány várandóst károsít meg a butaságával, hozzá nem értésével.


2010. jún. 15. 18:38
 1/10 anonim válasza:
Válts orvost!Mást egyébként sajna nem nagyon tehetsz.
2010. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az orvosváltáson kívül nem nagyon tudsz mit csinálni.

Ha van lélekjelenléted, akkor hívd fel és mond el, hogy a patikus nem adja ki terhesnek,kérdezz rá, hogy akkor miért írta fel neked.


Megkérdezhetem, hogy milyen betegségre adta és melyik ez a gyógyszer?

2010. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
válts orvost. egyébként milyen gyogyszer volt az ha megkérdezhetem?
2010. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is volt, hogy kaptam olyat, amiben le volt írva, hogy terhesen nem lehet szedni, de majdnem mindegyikre ez van írva. A dokid biztos nem írta volna fel, ha ártana a babádnak, gondolom a nőgyógyászod írta fel.

Mit írt fel?

2010. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Be ne szedd! és válts orvost!

És szerintem különbség van aközött hogy minden gyógyszerre rá van írva hogy terheseknek nem szabad (mivel őket nem teszetlik, még az 5 féle gyógynövényből álló cuccra is rá volt írva) , mint az hogy a patikus ki sem adja, mert abszolut tilos terhesen beszedni.

Ha van hozzá bátorságod, hívd fel a dokit, és mondd meg neki, hogy ki sem adták a gyógyszert.

2010. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a dokit, hogy most mi legyen, ugyanis vannak olyan betegségek ahol a szövődmények károsabbak, mint a lehetséges gyógyszer mellékhatás. Ezt nekem a saját dokim mondta anno. És ha a doki ledöbben a saját hülyeségén akkor célszerű orvost váltani, ha viszont logikus magyarázatot ad - akkor is megmondhatod hogy te nem akarod ezt beszedni. Ez egy fogadott orvos egyébként?
2010. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezt a szememre kaptam, szemész szakorvos írta fel, akivel közöltem, hogy a 7. hónapban vagyok.

Ezt írja: "A terhesség hatodik hónapjától kezdve, semmilyen esetben sem szabad ezt a készítményt alkalmazni, mivel a magzatra gyakorolt hatása súlyos következményekkel járhat. A terhesség vége felé még akár egy csepp adása is sérülést okozhat az erekben és a vesében."

Ezért nem adta ki a patikus sem. Hívtam ma, de nem volt bent a kórházban, azért meg fogom kérdezni, hogy ezt mégis hogy gondolta. Még egy csepp adása is sérülést okozhat, ő meg felírta, hogy 2 héten át napi 4x csepegtessek és utána menjek vissza kontrollra.

2010. jún. 16. 15:42
 8/10 A kérdező kommentje:
ez lemaradt: Indocollyve szemcsepp
2010. jún. 16. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben simán tegyél panaszt az intézményben ahol a doki dolgozik. Ilyen figyelmetlenséggel vagy nem is tudom mivel mi van ha egy ennyire nem szemfüles anyukájának vagy babájának árthat.
2010. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én felhívnám a dokit és megmondanám neki, hogy gyakorlatilag hibázott, ezzel másnak is szívességet teszel. Vannak akik nem olvassák el a tájékoztatót és esetleg beszedik, ha felírja a doki.
2010. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!