Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesseg elejen vagyok...

A terhesseg elejen vagyok azaz 4hetes. Mennyit szabad mozogni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 19. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

?? Amennyit eddig is!

Vagy hogyan érted?

Nem kelk ágyban feküdni 9hónapot,ha egyébként nincs gond a terhességgel!

2018. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra ertettem h van e olyan h a ne mozogjunk tul sokat nehogy veletlen elveteljek?
2018. máj. 19. 22:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de mit értesz túl sok alatt?? A napi rutintól még nem sok terhesség szakadt meg.

Edzeni is lehet, ha előtte sportoltál, és az orvos nem tiltja.

2018. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem ajánlott kocogni futni és ugrálni (pl. step aerobic) az első trimeszterben, utána lehet. De amúgy mozogjál ahogy eddig, csak ezeket hagyd ki.
2018. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges embrió nem megy el az észszerű testmozgástól. Annyit mozogj, amennyit jólesik. Semmiképp se többet. Ez az időszak nem a sportteljesítmény fejlesztéséről szól.
2018. máj. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne most kezdj el téglát pakolni! De a szokásos napi rutin elvégezheted nyugodtan, amit eddig is.
2018. máj. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne most kezdj el cutni.. Ez max így igaz..


Egészségesterhesség/ baba ezektől nem megy el


Bociklizni is lehet(ne) csak ne ess el.


Természetesen kerül i kell az olyan helyzeteket, amik sérüléshez vezetnek..

Korcsolya, görkori, síelés..stb( ezt csak általánosságban) egyik tevékenység sem omoz vetélest, csak ha esik az e,ber...


A legtöbben 4 hetesen azt sem tudják, hogy baba van..


Mindent lehet, amit eddig


( persze alkoholt kerülni, koffein mértékkel stb...bar még ni cs hatással a babára, mert a szikhólyagból taplálkozik, de tudod, így mar most érdemesés kell ezekre figyelni

2018. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Lehet nyugodtan lepontozgatni, de ha a tudatlanságotok miatt megy el valakinek a babája akkor mi lesz? Még Rubint Réka sem futott az első trimeszterben! Pedig azért ő naponta lefutja a 10 km-t. Rengeteg mozgást lehet csinálni, amit leírtam azt nem!
2018. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én meg mindkettővel futottam, igen az első trimeszterben is, kb. 30.hétig,aztán maradt az aerobik.

20éve futok, se az orvos, se a védőnő nem mondta, hogy hagyjam abba, pedig minden alkalommal kérdeztem, mikor vizsgálatra jelentkeztem, hogy mnden rendben van-e és lehet-e még futni! A válasz annyi volt, hogy ha bírom, akkor lehet,orvosilag nem volt indok abbahagyni.

2018. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!