Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borotváljam le teljesen?

Borotváljam le teljesen?

Figyelt kérdés
Első gyerekemet egy fertőzés miatt korábban szültem meg. Most ismét terhes vagyok, tegnap teszteltem, még dokinál nem voltam. Félek, hogy ismét elkapok egy fertőzést és megint korábban jön a baba. Maradjon a "bozót", vagy szedjem le?
2010. jún. 11. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem fogsz elkapni semmilyen fertőzést! Időben születik meg a Babád, 40 hétre, egészséges lesz és nagyon szép. (ezt mondogasd magadban, a félelemmel csak bevonzod a bajt)
2010. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az összefüggést a "bozót" és a fertőzés között :)) Én csak fazonra szoktam csinálni, soha nem szedem le kopaszra (számomra az olyan, mint egy 10 éves kislányé). Mind a 4 gyerekek időre (38-39. hét) született. A terhesség alatt minden kismama hamarabb szed össze különféle bacis vagy gombás fertőzést, de azt időben elkezdett kezeléssel rendbe lehet tenni, így a koraszülés veszélye is a minimálisra csökkenthető.
2010. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
bár én is borotválom, ha félsz a fertőzéstől, inkább hagyd meg, hiszen valamilyen szinten megvéd a fertőzésektől meg a baciktól!!
2010. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is borotváltam, és teljesen, mert így sokkal higiénikusabb szerintem. De nem hiszem, hogy ezen múlik a dolog, a fertőzéseket nem befolyásolja, attól függ, ki milyen érzékeny rá. Ne aggódj, a lényeg, hogy ha elkap valami fertőzés, fordulj dokihoz, aki kezelni fogja. Nem lesz semmi baj!
2010. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Én értem a parádat, most kérdeztem a dokimat, és pont ezt mondta, hogy igen, majd a szülésre le kell szedni, főképp a gát tájékán, de ajánlott fennt is.

Amúgy Én a Bajcsyban szülök(Bp.), és ott le is szedik teljesen, pont a fertőzésveszély miatt.


Szóval Én elkezdtem már le-le szedegetni...


31 heteske

2010. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A"bozont"is jo taptalaj a baciknak..szval sztem olloval ess neki es vagd le rovidre..jut is marad is:)
2010. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, bocsi, felületesen olvastam el a kérdésedet!


A terhesség alatt szerintem sem kell leszedni, de valóban jobban tisztán tudod tartani magadat.

Inkább arra figyelj, hogy nem ülj rá, csak otton a wc-re, lehet kapni ilyen fertőtlenítő zselét(DM,Rossmann, stb.), amit szárazon is rátehetsz a kezedre, és már bacimentes is. Én ezt használom minden után, amiről úgy gondolom, hogy bacis volt(buszon a kapaszkodó, liftgomb, stb.)

Meg wc előtt is kezet mosok, mert ugyi mikor megtörlöd magad, azzal is bejuthat vmi...

ja, és a ha együtt vagyunk a párommal, most csak gumival, az is véd!

Huh, bocsi, hosszú lett!

2010. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 nógyógyászt kérdeztem meg eddig életemben erről (meg én is tanultam szülészet-nőgyógyászatból) és egyértelműen a bozót a higiénikusabb. A szőr funkciója az, hogy ne tapadjon össze a bőröd, ami fertőzésekre hajlamosít, így terhesen nem ajánlott a csupaszítás.


Én egyébként intm gyantáztatom magam általában, de terhesen nem!

2010. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!