Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha dolgozom terhesség alatt,...

Ha dolgozom terhesség alatt, el tudok közben menni TP-re?

Figyelt kérdés

Ülő munkát végzek, kettő műszakban. 6 hetes vagyok. Most még úgy érzem hogy bírni fogom a munkát egész a végéig.

De ha esetleg olyan rosszul vagyok hogy nem tudok dolgozni menni, ki tudom írni magam tp-re? És utána vissza mehetek dolgozni?

Még nem tudják bent a terhességet de úgy tudom ameddig nem látszik addig nem vagyok köteles elmondani. Másik nagy bajom, hogy próba idő alatt vagyok. Persze hogy egy év próbálkozás után most sikerült.

Szóval nem kell elmondanom a próba idő alatt mert akkor még nem fog látszódni. Utána meg már nem bocsathat el. Ugye?

Tudom kegyetlenül hangzik de elég fontos a keresetem. Bocsi hogy kettő fajta kérdés. Valakinek valami ötlete?


2018. márc. 28. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Korrektebb lenne elmondani, hogy terhes vagy, de hát mindenki félti a munkáját, én megértelek. Mondjuk nem fognak ujjongani, ha kiderül...


Természetesen mehetsz TP-re, nem kell vegig kiirva lenned...kolleganőm kisterhesen két hétig szédült, az ágyból nem birt felkelni, utána visszajött dolgozni a 7. hónapig. Másik barátnőm szintén 2-3 hónapig otthon volt komplikaciok miatt, aztán 2-3 hónapra még vissza mnt dolgozni.

2018. márc. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próba időt mindenképpen próbáld kibírni.Ha nagyon rosszul vagy utána szerint mehetsz táppénzre, bár az nagyon kevés és nem éri meg.
2018. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha terhesség miatt táppénzre mész, a munkáltatód azonnal megtudja (az táppénzes papíron látszik).
2018. márc. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor a próbaidő lejártát mindenképpen megvárom. Tudom hogy nem kotrekt, de eddig akár mikor jöhetett volna a baba, és pont most jön amikor elveszíthetem a munkám. Ettől függetlenül nagyon boldog vagyok. De sajnos ez másképp nem tudom megoldani. Köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 29. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbaidőre várd ki! Utánna bejelentheted. Viszont azzal számolj hogy táppénzen csak annyit lehetsz amennyit dolgoztál. Táhát ha pl 3 hónapot dolgoztál akkor 3 hónap a táppénz. Valamint csend/GYED hét 2 éven bellül kell 365 nap biztosított jogviszony, illetve a szülés pillanatában is biztosítottnak kell lenned. Sajnos esetedben az lenne a legszerencsésebb ha minnél tovább dolgoznál! Persze amíg az állapotos engedi!
2018. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi ezt így nem is tudtam....
2018. márc. 31. 04:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!