Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki segítene TGYÁS és GYED...

Valaki segítene TGYÁS és GYED kérdésben?

Figyelt kérdés

Az én történetem nem a legegyszerűbb.Amikor végeztem a fősulival ( ahova 4 évig jártam, nappali tagozatra), az egész városban nem volt állás.Sikerült elhelyezkednem, csak nem statusban, hanem megbízási szerződéssel.Ami annyit jelent, hogy mindent fizettek utánam ugyanúgy ( TB, adó, magánnyugdíj), csak rám nem vonatkozik semmi, ami egy alkalmazottra igen.( Nem jár táppénz, nem jár betegszabi stb) Van előtte 3 hónapos , napi 8 órás alkalmazotti munkaviszonyom+meg ez, ahol november vége óta dolgozom, a mai napig.A lényeg az, hogy a biztosított időm megvan, és az OEP szerint nem számít a foglalkoztatási forma.De tegnap megijedtem, mert a szomszéd néni szerint (aki könyvelő) nem elég a biztosított idő, a TGYÁS és a GYED feltétele az is, hogy napi 8 órában dolgozzak. Ahol most vagyok, az nem 8 órás.Akkor most nem jár semmi? De miért az óra számít, ha rendesen befizettem a járulékokat, és az OEP megkapta a pénzét?Mit tudtok erről?Légyszi segítsetek, mert tegnap már bőgtem, hogy nyomorogni fogunk a babával együtt..

24 h km


2010. jún. 4. 06:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétele a napi 8 óra. A biztosítotti idő, és a jogviszony megléte a feltétele, téved a szomszéd néni. Huszadrangú, hogy 4, 6 vagy 8 órában dolgozol. Minden járni fog. AZért, mert könyvelő, nem kell rá hallgatni, a könyvelő nem feltétlenül ért a tb ellátásokhoz! Nyugi, minden járni fog.
2010. jún. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy!Így már jobban érzem magam egy kicsit.
2010. jún. 4. 07:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt egy kérdés, amiben ki van fejtve, mi a feltétele a gyed-nek és a tgyás-nak. Valamennyi feltétel fel van sorolva, törvény alapján, nézd át, akkor majd teljesen megnyugszol:) A törvény ugyanis magasról tesz rá, hogy hány órában dolgozol, napokat néz.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is , így már minden világos.Végre!
2010. jún. 4. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!