Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet tompítani a...

Hogyan lehet tompítani a terhesség alatti hányingert?

Figyelt kérdés

6 hetes vagyok. Már 1 hete egész nap hányinger kínoz, még éjszaka is erre ébredek, szédülés, ájulás. Ami nem is baj, mert elviselem, de ha valamelyest lehetne tompítani, azt nem bánnám?

szedem napi 2x a B6-ot,kekszezek reggel hideg innivalóval.még olvasni sem bírok annyira hányingerem van.van vmi tippetek mit csinálhatnék?

köszi a választ.


2007. nov. 26. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Esetleg homeopátiás bogyó (csak elfelejtettem a nevét, de a patikában tudni fogják), gyömbéres keksz, gyömbér tea, vagy csak a sima B6 vitamin.

De el kell, hogy keserítselek-nekem 8 hétig semmi nem használt (ezeket én is mind kipróbáltam, sőt még ittam az ampullás B6-os is).

Remélem Neked legalább az egyik bevállik.

2007. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit nekem tanácsolt a párom,amikor az ágyban fetrengtem néhány napig olyan rosszl voltam:"Hányj egyet és jobban leszel!"

Mondjuk én gyűlölök hányni,így nincs tesztelve!!!Kitartás!

2007. nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 2 hónapig tartott az állandó hányinger,és nem tudtam csillapítani.Igaz,hogy te még az elején vagy,azért kitartás!
2007. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! A párodnak igaza van, én is azt tapasztalom, hogy ha reggel gyorsan "túl vagyok" az öklendezésen-mert ugye éhgyomorra nem jön semmi,akkor tudok reggelizni, és kicsit jobb. Amikor viszont próbálom visszatartani, tovább kínoz. Kitartást, és boldog babavárást!

10 hetes kismama

2007. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a cipőnk, én 3 hétig fel se tudtam kellni, amit további egy hónap napi 22-23 órás fekvés követett. A legfontosabb,hogy ne száradj ki!! Erre figyelj nagyon, nehogy kórház legyen a vége - bár én néha úgy éreztem talán jobb lenne ott és az infúzió mindent megoldana. Jéghideg italt( amit kívánsz, de a szénsav nagyon savasít) kortyolgassál.A dokim azt mondta, hogy a kóla is jó, ha kikevered belőle a savat, mert hányinger csökkentő hatása van, de, bár én kóla függő VOLTAM, de nem tudtam meginni, de hátha Neked használ. A tej is nagyon jó! B6 vitamin, kb 400 ft.Ebből napi 3*2-t lehet szedni..nekem az 1tabi semmit nem ért...a 2nek kb 25percig volt enyhítő hatása. Háztartási keksz jól felszívja a savat meg a felfújtak...nem jut eszembe a nevük, olyan, mint a kétszersült...ja, meg a gyömbér italok is hatásosak ideig-óráig...És hánnyál, ne tartsd vissza, mert csak a szenvedést tudod vele hosszabbítani, mert ami ki akar jönni, az ki is fog.

Más nem jut eszembe, de az a lényeg, hogy tényeg ki ne száradj. Ha fogysz 5-10 kg-ot ne ijedj meg, többnyire az víz és pár nap alatt visszajön a 2/3a ha jobban leszel. Kitartás!!!!

2007. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!