Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tévedhet ennyit az ultrahang...

Tévedhet ennyit az ultrahang a terhesség legelején?

Figyelt kérdés

Mikor először voltam uh-n, számításom szerint 4 hetes terhes voltam, az orvos pedig a papírra azt írta, hogy: grav.s: 3 (1,7mm petezsák). Egy hétre rá, grav. s.: 4. Következő héten: grav. s.: 6 (CRL: 5,6mm) .Innentől kezdve már innen mennek a hetek. Az első két mérés miért lehet kevesebb? Vagy ott lehet, hogy nem a mensitől számolt? Sehogy sem stimmel..

Ha valaki megírná a tapasztalatait, és ezekben a hetekben mért adatokat, annak nagyon örülnék!


2010. máj. 31. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Lentebb van 1 kérdés,olvasd el! "ha 3-5 hetes terhes lennék,akkor nem csak a petezsáknak kellene látszódnia?"

Érdekesnek fogod találni!

2010. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam, köszi! :-) Csak azt nem értem, hogy állítólag koraterhességnél mérnek pontosat. És nekem az elején van benne egy hét csúszás.. Lehet, hogy az első uh-n a mensi alapján számolt, csak levonta a két hetet.. nade ez így nem fedné a valóságot, mert a kb. 40 napos ciklusaim nem mérvadóak.. Valakinek vannak baba méretei ebben az időszakban?
2010. máj. 31. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! :) látom nyugtalanít a dolog, de szerintem nem kell foglalkozni vele, nekem 2 hét különbség van a mensi szerinti hetem és az UH-s hetem közt és azt mondta a doki, hogy ezzel nem kell foglalkozni.

Én arra gondoltam, hogy a dokik szerintem 28 napos ciklussal számolnak, nekem meg alapból 35 napos volt mindig is, úgy hogy ha nem tudja az ember a fogantatás pontos napját, akkor azt egyik doki se fogja neked megmondani pontosan. Eltérés mindig lesz, az a lényeg, hogy amit a doki mond, hogy hány hetes vagy, annak a hétnek feleljen meg a baba mérete és ennyi :)) sajnos méreteket nem tudok írni, mert ugyan volt UH a 12. heti genetikai előtt, de a méretet nem jegyezte le a dokim valamiért... úgy hogy nekem csak a 12.heti van meg. Boldog Babavárást!! :)

21h km

2010. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :-)
2010. máj. 31. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tudtam a fogantatás pontos idejét,mégis csak az uh-képet nézte a doki,amin nem volt méret! Mindenki más és az én szímításom szerint is 7 hetes lehetek,a doki rávágta a felét! "a baba méretei miatt" holott,4 hetesen még csak a petezsák látszana!

Válasz ki 1 bizonyos dokit,aki szimpi,és ahhoz járj!

Amúgy a 2 hét tényleg nem sok! ha azt is alapul vesszük,hogy a számított időponthoz képest a babák többsége 2 héttel előbb,de inkább később jönnek a világra...

Boldog babavárást!

2010. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt találod meg a heteknek megfelelő méreteket:

[link]


Egyébként az első UH-om után a dokim azt mondta, hogy egy héttel később foganhatott a baba és csak a 12. heti UH-ra hívott vissza. Ekkor még csak a petezsák látszódott. Persze én türelmetlen voltam és két hét múlva elmentem egy magán UH rendelőbe, és ott már látták az embriót (5 mm) és a szikhólyagot (6 mm). Szívhang nem volt még. 6+1 naposnak ítélték meg a terhességemet, de már 7+5 napja kimaradt.

2010. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!