Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérzés vesekőtől? Tuti nem a...

Vérzés vesekőtől? Tuti nem a szülés indul be?

Figyelt kérdés

Most jöttem haza az orvosi ügyeletből. 3napja görcsölt az oldalam, kiderült hogy valószínű a vesém. Elmentem pisilni és a vizeletemben nem láttam elszineződést viszont a papír véres volt. Visszahívtam az ügyeletes dokit, azt mondta biztos megindult a kő vagy homok és onnan jön a vérzés.

Hasonló tapasztalat? Nem nagyon merek lefeküdni!

32 hetes vagyok


2010. máj. 29. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem az a hüvelyedből jött...

Ennyi idős terhesen hazaküldtek?? Én bemennék a kórházba.

2010. máj. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már volt vesekövem és akkor is véreztem,amikor elmozdult a helyéről a kő.

Csak hát most jobban félek a terhesség miatt.

2010. máj. 29. 01:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a vesekő okozta. Próbálj pihenni, és jobbulást!
2010. máj. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy a vesekő okozta, de nehogy már normális dolognak vegyétek mellé a vérzést! Mert nem az! A vérzés nagyfoku gyulladást jelent, amivel a minimum, hogy egy terhes nőt beküldjenek vagy bennfogjanak a kórházba. Felelőtlenség az ügyelet részéről is, hogy hazaküldtek és a te részedről is, hogy haza is mentél. Én elhiszem, hogy jobb otthon, de nem minden áron! Ez nem játék! Főleg terhesen nem az!
2010. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, amit írtam, mert nekem is volt, és egyáltalán nem volt gyulladásom, hanem a kő, amikor megindult, lehorzsolt valamit, abból eredt a vérzés. Ilyen esetekben nem feltétlenül muszáj bárminek is gyulladásban lennie. És én bíznék a dokiban, ha azt mondta, nincs baj, akkor biztosan nincs. Azért menj el ma a saját orvosodhoz, és nézess egy vérképet, abból kiderül, ha gyulladásod van, és te is megnyugszol.
2010. máj. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok hogy így aggódtok!Mind kettőtöknek igaza van valahol. Aki jártak a vese problémákban az sajnos tudja, hogy akár a homok is úgy működik mint az üvegszilánk.Ha mozog, vagy megindul akkor sért és vérzik. De a másik válaszolónak is igaza van, hogy mivel terhes vagyok sokkal körültekintőbbnek kell lenni. Ezért éjszaka nem, de most délelőtt feltétlenül felhívom a nődokimat és megkérdezem ebben az esetben nem szükséges e más intézkedés!
2010. máj. 29. 08:18
 7/8 anonim ***** válasza:
A húgomnak többször volt már veseköve, de neki még sosem vérzett, pedig elég nagyok voltak, nekem "csak" gyulladásom volt, viszont vesekövem nem, és mégis tapasztaltam enyhe vérzést, ezért gondoltam azt, hogy a vérzés nem feltétlenül kellene a vesekő mellé. De azt jól teszed, hogy felhívod a dokidat.:) Majd írd meg, hogy mit mondott.
2010. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Készen lett a vizelet papírom. Az ügyeletes doki azt mondta, hogy gyulladásra utaló jel nincs, csak kevés vvt van a vizeletemben. Mondtam, hogy éjszaka miután véreset pisiltem , megszüntek a tünetek és görcsök. Ő azt tanácsolta, hogy a nőgyógyászatra csak akkor menjek fel, ha pecsételek, illetve ha görcseim vannak.


A nőgyógyászommal beszéltem telefonon, ő azt mondta, hogy értékeltessem ki a vizelet papíromat, mert ha van benne genny akkor fel kell menni az osztályra és iratni gyógyszert. De mivel nem volt genny , nem mentem fel.

Hétfőn még elmegyek a védőnőhöz is, szerdán pedig már tud fogadni a nőgyógyászom is.

Ha még lesz véres vizelet, mindenképpen felmegyek.

2010. máj. 29. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!