Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lefordítanátok a leletem...

Lefordítanátok a leletem eredményét?

Figyelt kérdés
A vércsoport-szerológiai lelet eredményében azt olvasom, hogy egyéb vörösvérsejt antigének: C+E+c+e+K-Lua, az ellenanyagszűrés eredménye: pozitív, Direkt Coombs vizsgálat: negatív. Ma elküldtek újra vérvizsgálatra, de már a férjemmel együtt kellett mennem. Mi lehet ez? Volt valakinél ilyen? Előre is köszi.
2010. máj. 28. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a vizsgálat neve?
2010. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom potosan, de ahogy itt a neten néztem, Ugy tűnik, hogy RH összeférhetetlenség.

A férjednek nem azért kellett bemenni, hogy tőle is vért vegyenek, hogy megtudják a vércsoportját?

2010. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De igen, bocsi, nem írtam le rendesen, de erről van szó. Csak annyit mondott a doki, hogy a szülésnél lehet gond, ha vérre van szüksége a kicsinek... de nem értek semmit, miért nem mondják el feketén fehéren mi van?:(
2010. máj. 28. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt tudom tanácsolni hogy nézd meg ezt az oldalt:

[link]


Én is ugyan ezen estem át, csak nekem aztak szülés után valami antiD-t és a picinek is,

Annyi volt a gond hogy mivel lökte ki magából azt a vért amire nem volt szüksége kicsit besárgult.

2010. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez sokat segít, már csak az eredményt kell kivárni, mert a párom nem tudja a vércsoportját. :( Köszi mindent.:)
2010. máj. 28. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincsmit, örülök, hogy sehitettem.

Sok sikert a kicsihez!

2010. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, nekem is valami ilyesmi van, csak néhány antigén más, de a többség ugyanaz. Ez már a második terhességem, de még mindig nem tudom teljesen pontosan, mi ez, mert mindenki mást mond.

szóval, ha a direct combs negatív, az jó, mert a babát ez az, ami biztosan károsíthatja. erre adnak szülés után anti-d injekciót. a vörösvértesthez kapcsolódó antitestek mások, tudomásom szerint valami egyéb, alcsoport-szerű dolgot jelölnek. az én páromat is vizsgálták, neki teljesen mások az eredményei, mégsem lett a fiamnak semmi baja. szülés után megkaptam az anti-d-t, de azt azért, mert én 0 rh negatív vagyok, a baba meg A+ lett, mint az apja.

az én különleges eredményeim alapján nekem problémás vért találni transzfúzió esetén, illetve akkor szigorúan fel kell majd melegíteni valahány fokra.

különben most már van valami gyógyszer, amit pozitív antitestek esetén adnak terhesség alatt, ez semlegesíti, vagy csökkenti a káros hatásokat.

No para :)

azért majd írj, hogy te miket tudsz meg, érdekelne.

jó babavárást!


16 hetes

2010. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, a jövő hétre lesznek meg az eredmények, úgy hogy majd megírom, mi lett a vége.:) Köszi mégegyszer.
2010. máj. 29. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!