Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan lenéznek azért, hogy nincs fogadott orvosom?

Figyelt kérdés

Volt ma egy kérdés a hálapénzről, az orvosnak kifizetett összegekről. Úgy tűnik sokan ellene vannak. Mégis a környezetemben mindenki megkérdezi, kinél fogok szülni, ki a fogadott orvosom, és ha mondom, hogy ügyeletesnél szülök, mert nincs fogadott orvosom, felelőtlennek tartanak. Erre kifejtem a véleményem a fizetendő összegről (amit kellett volna, berendeztük annyiból a gyerekszobát + ruhák + stb.), meg a tapasztalataimat (voltam kórházban, ügyeletes műtött missed ab. + méhen kívüli gyanú, és egyik sem tartotta a markát). De nem igazán tudom meggyőzni őket.

Miért nekem kell szégyenkeznem miatta?

Miért azt kell magyarázni, hogy én sem kapok pénzt az ügyfeleimtől, akinek segítek, csak a fizetésemet? És ha nem bírom 8 órában elvégezni a feladataimat, akkor köszönömért túlórázok?

Ha már a hálapénzt ennyire lenézik, akkor ezzel párhuzamosan miért nézik le azt is, aki nem ad?


2008. okt. 17. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva azért,mert bunkók és fellengzősek!Nekem muszáj fogadnom orvost,mert tudom,hogy embertelen körülmények mellett szülnék ha nem így tenném.De a legolcsóbb dokit kerestem meg magamnak és hál istennek jó fejnek tűnik.Ne szégyenkezz!Szégyenkezzen az aki ide juttatott minket,meg az aki kicsavarná pofa nélkül a kezedből!(a kezeddel együtt)
2008. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük! Vagy mondd, hogy adjanak rá pénzt.

Én is észrevettem, mióta terhes vagyok, hogy mindenki milyen okos. Nagyon szeretnek tanácsot osztani az emberek.

Egyik fülön be, másikon ki. Mást nem lehet tenni.

2008. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a füled mellett, ez a világ már csak ilyen...aki megfizeti az úgy csinál, hogy csak az a normális ahogy ő csinálja (azaz fizet) és úgy gondolja hogy aki nem fizet, az felelőtlen.Nálunk a családban volt aki súlyos ezreket fizetett az orvosnak, aki aztán hirtelen elment nyaralni, mikor szült volna a lány, másik csaj fogadott orvost , kifizette a 60 ropit és le se ejtette az orvosa...és volt aki meg bement ügyeleteshez és teljesen normális ellátást kapott. Nekem problémamentes terhességem volt, nem voltak extra kívánságaim és szépen, normálisan megszültem az ügyeletes dokinál. Aki azóta is az orvosom, mert rendkívül türelmes és rendes volt PÉNZ NÉLKÜL!! Mondjuk, ha problémás terhességem lett volna, lehet hogy keresek valakit..
2008. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kismami vagyok és nekem sincs fogadott orvosom.Nem is lesz.Azért kapják a fizetésüket a dokik hogy engem ellássanak.Meg nem is biztos,hogy bent lesz a fogadott orvos(b.nőméknél sem volt,behívták,de mire beért,megszült).Odalett a sok pénz.Szerintem nem kell adni nekik,elvégre ez a dolguk.Én biztos nem fogok neki egy ft-ot sem.Azt a pénzt inkább a babámra költöm.Sok boldogságot.Egy 31 hetes kismami
2008. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

A szülésznőket senki se szokta emlegetni, pedig ők végzik el a munka legjavát! Fogadott szülésznőről meg igen ritkán hallani!

Mindhárom gyerekemnél a szülésznő (mindig az, aki épp dolgozott) volt aki a lelkét is kitette, és nem várt érte semmit se!

Az orvosok (fogadottak) csak vágni, és varrni jöttek be! No meg amikor az anesztest kisérték az epidurál miatt.

Az utolsó gyereknél ráadásul a szülésznő volt, aki leállította a dokit, hogy nem kell gátmetszést csinálni, elég egy kis masszírozás is! És láss csodát, tényleg nem kellett vágni!

2008. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a neurológusom tanácsára fogadtam orvost, mert epilepsziás vagyok, így nem volt mindegy, hogy ki gondoz a terhesség alatt (többször is konzultáltak egymással már eddig is), illetve az sem, hogy kinél szülök. Ő ismeri minden nyavalyámat (szó szerint), nagyon megbízom benne. De az egyik barátnőmnek teljesen problémamentes volt a terhessége, nem is fogadott orvost és minden rendben volt vele.
2008. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem az orvosom mondta hogy fogadhatok szülésznőt is plusz pénzért...

hát, nem hiszem hogy fogok. orvost sem. Most ugyanahhoz járok, de nem lesz pénzem neki fizetni a szülésért, hiszen annyi mindent kell vásárolni.

én is azt gondolom hogy azért kapják a fizetésüket, hogy elvégezzék a munkát, hiszen ez a munkájuk.

tőlem is kérdezik hogy hogy szeretnék majd szülni. amikor kifejtem nekik ezt, ugyanezt amit te is gondolsz, azt mondják (általában) hogy igazam van.

De ha zavar, akkor tényleg ne foglalkozz vele. Vagy csúnyábban szólva, mi közük van hozzá.

2008. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene emiatt szégyenkezned.Inkább örülj neki,ha olyan a kórházatok,hogy mert az ügyeletesnél szülni.Ez a dolguk,ezért orvosok.Én is úgy voltam ezzel a kérdéssel,hogy csakis a félelem fogadtatott velem orvost,és nem azért tettem,mert nem ítélem el.

A másik kérdésben valaki azt írta,hogy mi rontottuk el őket,és igenis jogosan tartják a markukat.Hát én erre megírtam a véleményem,hogy nem egészen így van ez,mert aki kétségbe van esve,félti az egészségét,az életét,vagy a gyerekéét,az az utolsóját is odaadná az orvosnak.És szerintem igenis ezt etikátlan kihasználni.Sőt,pofátlanság.De nézd meg,hogy lepontozták.Pedig akkor is így van,na mindegy.Sajnos elég rossz irányba halad ez a dolog,nem hogy javulna.Már a szülésznőnek is fizess,meg majd a portásnak is,meg mindenkinek aki szembejön a kórházba.

Szerintem sokan vagyunk,akik nem kapnak semmi pluszt azért,mert tisztességesen végzik a dolgukat.


Boldog babavárást,üdv.

2008. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is fogadott orvosnál kezdem, aki majdnem kinyírta a gyerekemet, és állandóan a markát tartotta! Sajnos olyan kedves emberséges volt a munkáltatóm, hogy amikor kiderült terhes vagyok, táppénzre "küldött". Azóta sztk-rendelésre járok nődokihoz. Jé, és milyen meglepő, nem embertelenek a körülmények, a doki odafigyel, normális, minden vizsgálat megvan időben és nem is várok többet sosem mint a magándokinál, csak ez ingyen van! Sőt, sztk alapon fogok szülni a Szt. Istvánban! Ott sem embertelenek a körülmények, sőt!- elmentem megnézni! Gyönyörű a szülőszoba és mindenki nagyon kedves! Nem fogok adni senkinek egy fillért se! Nincs miből. Az a pénz kell ahhoz, hogy a gyereknek meglegyen mindene! Az pedig nem igaz, - bár engem is ezzel paráztatott néhány nagyokos - hogy nem látnak majd el, meg felelőtlen vagy stb. Annak az orvosnak, nővérnek, szülésznőnek nem attól függ a felelőssége, hogy kap-e hálapénzt vagy sem! Kutya kötelessége elvégezni a választott munkáját akárcsak neked, vagy nekem! Nem szabad hagyni, hogy emiatt lenézzenek! Aki hálapénzel tömi a dokikat az menjen el egy magánkórházba szülni és fizesse ki a hivatalos tarifát! Azzal, hogy egyesek pénzelik a nem magánrendeléses dokikat, a többi szülő nőtől veszik el a választási lehetőséget! Évekig fizeted a tb-t, jogod van ingyen szülni! Na most le lehet pontozni!
2008. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne torodj azzal, aki lenéz emiatt.. nekem is csak azért van, mert kórházfóbiám van (parázok is rendesen), és ha nagyon nem muszaj, nem megyek be.. egyszeruen rossz :( ma voltam genetikai ultrahangon, 10:00ra voltam beirva, 9:50kor voltam ott, 11kor kerultem sorra (!), annyi eszem nem volt, hogy vigyek inni, egyszeruen rosszul voltam, aggodtam, stb.. az orvos hihetetlen embertelenul bant velem, kb mintha rongy lennek (az elozo vizsgalaton normalis orvos volt az uhn, hozzateszem, az 200%osan rendes volt), kerdeztem tole, nem valaszolt (ciszta van a babam agyaban, fel fog szivodni valoszinuleg, igy neten utanaolvasva), meg fel se huztam a nadragom (miert kellett combkozepig lehuzni hasi ultrahanghoz??sose kellett annyira le)és máris mondta, hogy a kovetkezot..


es tudod, sajnos ez a tapasztalat :( van sok rendes orvos, csak nagyon lutri, hogy kit fogsz ki. pco-s voltam, vegigjartam az osszes korhazat, sok maganrendelot, stb, volt sok rendes orvos, meg sok bunko.. egyszeruen félek.. es ha mindenki rendesen vegezne a munkajat, sose lenne szukseg fogadott orvosra (vagyis csak az venne igenybe, aki tenyleg megengedheti maganak)


valoszinuleg teged nem ertek ilyen tapasztalatok, en is huyen neztem azelott, hogy minek maganorvos, de azota megvaltoztam. remelem teged sose fognak erni ilyenek, és senki mást se, mert ez rossz.

2008. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!