Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A bontatlan, csomagolt textilp...

A bontatlan, csomagolt textilpelusokat is ki kell mosni?

Figyelt kérdés

A 35. héten vagyok, most kezdtem rendezgetni a holmikat. Néhány kérdés felmerült. Ki kell-e mosni a textilpelusokat? Hány fokon mossam a babaruhákat? 5 hétig, némelyik értelemszerűen tovább "eláll-e" a babaszekrényben?

Köszi


2008. okt. 17. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én kimostam a textil pelusokat meg minden új babaruhát is,mindkét lányomnál
2008. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyan nem vagyok még gyakorlott anya, de van 7 tesóm. Jelenleg 38-39-hetes terhes vagyok. És a válasz igen! Ki kell mosni. Mert a varroda, ahol szabják, pakolják és beszegik tutti, hogy nem steril körülmények között leledzik. Meg ki tudja mit fogott előtte a varrónő.

Én mindent kimostam és vasaltam.


Szia, és könnyű szülést!

2008. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen ki kell mosni!Nem tudhatjuk milyen vegyszer kerülhetett rá.Hogy milyen hőfokon kell mosni minden ruhában benne van.Általában 30-40C.A vasalással tudod fertőtleníteni!
2008. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem mosd ki a textilpelust, mert attól hogy csomagolt, még nem steril, meg lehet hogy nem is tiszta. Én a fehér, világosabb babaruhákat átmostam 60 fokon, a szineseket 40 fokon. Utána gondosan átvasaltam őket. Elállni eláll, de takard le őket valamivel, hogy ne porosodjanak.

Üdv 36 hetes pocakos

2008. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!