Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire jó és alkalmazható a...

Mennyire jó és alkalmazható a Suttogó-módszer? 33 hetes vagyok, és éppen ezt a könyvet olvasom.

Figyelt kérdés
Nem rossz ez a 4É, a napirend beállítása (amennyiben a baba engedi). Na de mi van akkor, ha szurira kell menni, vagy postára kell menni... Akkor borul a napirend...? Egyébként a könyv írója kissé lekezelő stílusban ír (szerintem).
2008. okt. 16. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, de én is pont most olvasom, és kíváncsi leszek mennyire tudom majd a gyakorlatban is sikeresen alkalmazni...Szerintem, ha tényleg annyira ért a babák nyelvén, mint ahogy leírja, akkor nem tartom lekezelőnek, hiszen az tényleg letesz valamit az asztalra, aki kivétel nélkül minden kisbabát meg tud fejteni, és ért a nyelvükön..

Üdv.!

36 hetes kismammutka

2008. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Én próbákoztam vele, de nem jött be. Kb. 6 hétig erőltettem, és utána úgy döntöttem, hogy hallgatok az ösztöneimre, és az bejött. Azóta van napirendünk, nyugodt, kiegyensúlyozott a kislányom, és nem utolsó sorban én is (míg előtte idegbeteg voltam, mivel a könyvben leírtak nem sikerültek, és úgy gondoltam, hogy én vagyok béna).

Mindenesetre egy próbát megér, sokan esküsznek a suttogó módszerére.


Boldog babavárást és könnyű szülést!

Zita (25 hetes baba anyukája)

2008. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

sziasztok!



Mint a legtöbb dolgot az életben Tracy Hogg javaslatait sem kell "véresen" komolyan venni, csak át kell érezni a könyv és az író hangulatát, és ésszerűen, saját megérzéseinkre is hallgatva magunkra alkalmazni. Én rengeteg dolgot megfogadtam tőle ikerlányaimmal kapcsolatban, és nagyon beváltak, rengeteg problémát segített megoldani, amit az ösztöneim nem tudtak volna orvosolni.

A napirendnek is megvannak az előnyei, valóban megkönnyíti a mindennapokat, és a babának hosszútávon is jót tesz, ha sikerül egy állandóságot kialakítani. Mi a babákat soha nem engedtük a saját ágyunkban aludni, de nem is kellett soha harcot vívni az esti lefektetésnél, vagy a külön szobához szoktatásnál. És így a saját életünk sem borul,a a babák is kiegyensúlyozottak. Mivel rengeteg dolgot kellett megoldanunk a születésük óta eltelt 20 hónapban, embert próbáló gondjaink voltak ( összesen 6 költözés, ebből 3 az utóbbi 4 hónapban), nagyon megnehezítette volna az életemet, ha nem szoktatom idejekorán önállóságra és találékonyságra lányaimat. Tracy gondolatait lelkileg próbáltam magamévá tenni, és sok mindent sikerült belőle megvalósítanom,de olyanokkal nem is próbálkoztam, amiról tudtam, hogy a mi életvitelünk eleve kizárja az alkalmazását. 1 hónap múlva születik 3. lányunk, mindent így szeretnék vele is folytatni!

2008. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a könyv Amerikában, az amerikai életet élőknek íródott. Vagyis: pár hónappal szülés után anyuka dolgozni megy, ha akar, ha nem, mert nem kapnak pénzt az államtól. Muszáj valahogy kivitelezni, hogy reggel felkelnek, lepasszolják a gyereket, délután érte mennek és a hátralévő órákban sem borul fel minden, mert különben másnap nem tudnának rendesen munkábaállni. Sokkal nagyobb szükségük van szigorú napirendre, mint nekünk. A gyerekek egyébként idővel maguk is kialakítják a saját napirendjüket, csak sajnos ha pár hónapos korukban másra kell őket bízni, akkor ezt nincs idő kivárni. Így a én véleményem: ahol nagyon szükséges, hogy a gyerek ösztönös összevisszaságából kialakuló rendszerességet megsürgessük, ott jó szolgálatot tehet a könyv, mert a babáknak is megkönnyíti az alkalmazkodást. Ahol viszont van rá lehetőség, hogy hagyjuk a babát a maga tempójában kialakítani az életét, ott szerintem érdemes az anyai ösztönöket követni inkább, mert a babának biztosan az lesz a legjobb. Tehát szerintem van, ahol hasznos a könyv, van, ahol nem. Én nem szeretem a módszereit, de nem is voltam rákényszerülve :))
2008. okt. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megerősítettetek benne, hogy nem kell minden sort feltétel nélkül elfogadni, s alkalmazni. Amit jónak látok, azt építem csak be a mi saját kis életünkbe.
2008. okt. 17. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!