Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes ultrahangon vesetágul...

32 hetes ultrahangon vesetágulást állapított meg az orvos a babánál. Volt nektek ilyen? Mitől van ez? Elmúlhat neki, vagy lesz valami baja?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 24 hetes uh-n vették észre, hogy 10-es tágulat van a kicsim veséjében.Most mikor voltunk már kisebb volt, remélhetőleg születésére el is tünik.Az orvosom azt mondta ezen ne idegeskedjek, sok babánál előfordul ez, és általában mire megszületnek elmúlik.

Baja nem lesz, max. ha megmarad neki, akkor időnként kontrollra kell majd vinni a picurt.

De reméljük erre nem lesz szükség egyikünk manójánál sem.

29 hetes km.

2010. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondták..ne izguljak sok babánál előfordul,születéskor elmulik!Ja...hát nem mult,sőt!De az tényleg igaz a legtöbb baba születés után pár hoval,max.1-2évvel kinövi!
2010. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom,tudod-e a nemét,de kisfiad lesz :-)

nekik szokott lenni vesetágulat,de idővel kinövi majd,és rendszeres kontrollt igényel

2010. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen,kisfiam lesz,az biztos.Csak már bepánikoltam,hogy nehogy valami komolyabb baja legyen.Eddig nem vették észre,voltunk 4d-n is 27 hetesen ott sem láttak ilyet,ma mondta az orvos.De így hogy azt mondjátok,h kinőheti,egy kicsit megnyugodtam.Köszi!
2010. máj. 11. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is mondták az egyik uh-on, visszarendeltek, és a köv.uh-on minden rendben volt.Ha amíg a pociban van nem növi el, akkor 1 éves koráig elnövi a gyerekek 90-95 %-a.Ha mégis a nem elnövős kategóriába tartozna, akkor sincs nagy gáz, mert egy rutinműtéttel megoldják az egészet.Szerintem ne izgulj, minden rendben lesz:)
2010. máj. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!