Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit megfáztam, köhögök....

Kicsit megfáztam, köhögök. Milyen gyógymódot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Ma teszteltem halvány pozitívat! :-)))

Sajna a kisfiam is beteg, és reggel torokfájásra ébredtem, köhögök is kicsit!

Mit tudnátok ajánlani, hogy mihamarabb átvészeljem?

Szerintetek egy Neo-Citran-t este megihatok? Az nekem sokat szokott segíteni! :-)


2010. máj. 5. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok a teszthez! :)

A Neo Citran és az ACC nem ajánlatos terhességnél, főleg az első 12 hétben nem. Nekem az orvos a 8.hétben Stodal szirupot ajánlott, ez egy homeopatás szer. Nekem segített. Plusz a mézes tea.

Ha lázad is van, mindenképpen menj orvoshoz.

Jobbulást!


34 hetes kismama

2010. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Neked pedig kitartást ehhez a pár gyönyörű héthez!

2010. máj. 5. 18:51
 3/11 anonim ***** válasza:

18.27 vagyok, nagyon köszönöm, kedves vagy :)

Igen, már csak 5 hét, mert 39.héten szülök, programozott császár lesz a szemem miatt.

Teából én nappal a fekete teát iszom, esténként zöld teát. De a zöld teából csak mértékkel igyál (ha egyáltalán szereted), mert sejtvédő hatása van és terheseknek csak keveset szabad belőle. Legalábbis nekem ezt mondták a gyógyszertárban.

2010. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsot! :-)

Este nem mernék teázni, mert nem tudok tőle aludni! Na persze a kisfiammal mikor terhes voltam, előfordult, hogy már 1/2 7-kor aludtam, akkor jó lett volna!

Holnap veszek szirupot! Most egy kis mézes tejcsit fogok inni! :-)

Drukkolok, ez az idő bár nehéz, de gyorsan elmegy! :-)

2010. máj. 5. 19:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia, 18.27-es vagyok. Jobban vagy? Gondolom ez az esős-jégesős idő nem használ Neked sem :(
2010. máj. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, nemigazán! De igyekszem. Beszereztünk homeopátiás készítményeket, de még nem igazán használ! Néhányszor cseppentem sima orrcseppet, remélem nem lesz baj, de már mindent kipróbáltam, és nincs javulás!

És Te hogy vagy? :-)))

2010. máj. 7. 17:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, 18.27-es vagyok. Picit elkeseredtem, de biztosan minden rendben lesz. Elkezdett nyílni a méhszájam, 2100 volt 3 napja. És nem nő a pocakom úgy, mint kellene, ezért be kell mennem a kórházba egy átfogó UH-ra, hogy fejlődik-e baba rendesen. 30.héten 1385 gramm volt, akkor azt mondták, hogy kicsit kicsi, de nem kóros. És a doki (meg persze én is) kíváncsi, hogy rendben van-e minden odabent.

És mellszívó keresgélésben vagyok, a Medela-t ajánlották sokan, mostanában fogom megvenni.


Sajnálom, hogy nem vagy jobban. A homeopatias szerek úgy hatnak, hogy a tünetek az első napokban erősödnek, s utána szűnnek meg. Tehát reméljük jobban leszel hamarosan. De ez az esős-jégesős idő biztosan nem használ Neked :( Jobbulást!

Szia,

Myra

2010. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia Myra (nagyon különles a neved)!


Nagyon drukkolok Neked, remélem nem lesz gond! Mikor mész a vizsgálatra?

Az első babámmal veszélyeztetett voltam, hosszú hónapokat feküdtem! Képzeld az orvosom azt mondta teljesen átlagos lesz (mert csak a hasamra híztam szinte), és 4400g lett! A súlybecslésről ennyit.... :-)

Nekem Avent kézi mellszívóm volt, és maximálisan bevált! Nem egy kismamatársam ezzel szívta a kórházban, és mindenki megkedvelte. Én használtan vettem, és sokáig használtam, mert amikor éreztem, hogy apad a tejem, éjszaka újra fejtem! :-)

Már jobban vagyok! De poénos, mert mire már nem folyna az orrom, reggeli hányinger kerülget!

Hidd el már nem sokat kell kibírnod? Betöltötted már a 35. hetet? Mert akkor bírd rá a kicsikédet még egy hétre,s tuti minden rendben lesz?

NST-re jársz már? Az mit mutat?

Pihizz sokat, az segíthet, ha nyílik a méhszáj az ágy lábát is megemelheted egy téglával ( a lábad felőli végét), nálunk a kórházban így csinálták!

Íj majd, és minden jót! :-)

Bocsi, ha hosszú voltam! :-)

Adri

2010. máj. 9. 20:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, de aranyos vagy :)))

Myra: ha lehetne így anyakönyveztetni a babát, ez lenne a neve, de csak sima "I"-vel engedik, így inkább Dalma lesz.


Oh, akkor Te tudod, mit jelent sokáig feküdni...nekem kicsit nehezen megy, de igyekszem. Szép nagy baba lett az első Nálatok :) Biztosan édes kerek kis pofija volt :)

Tudom, a súlybecslés kicsit lutri, de nekünk végig kevesebbet mértek, ezért is akar az orvosom egy átfogó UH-t. Pedig a 20.héten Pesten is voltunk a genetikán, mert alacsony lett az AFP érték, 0,47 MoM.

Csütörtökön voltam orvosnál és most csütörtökön, azaz 13-án megyek a kórházba a vizsgálatra, de nem kell befeküdnöm. Ma vagyok 34+1, tehát a 35.hétben. Jó lenne ha a baba kihúzná bent a 39.hétig, akkorra van beütemezve a császár a szemem miatt. De úgyis a baba dönt :)

Nst még nem volt.

Avent mellszívóról is sok jót hallottam, a kettő közt fogok választani, Avent vagy Medela. Valószínű megveszem gyógyszertárban, a kézik nem annyira drágák. De néztem én is neten használtat, teszveszen, vaterán. Sok mindent ott vettem meg, pl a babakocsit is :)


Köszi a kedves szavakat és a bíztatást. Nekem a rosszulléteken a jéghideg coca cola segített, bár a 6-11.héten nagyon rosszul voltam én is. A terhesvitamin is kijött, meg minden más is. A Sport csokit tudtam csak megenni, erre mindenki azt mondta, hogy kisfiú lesz, de végül kislányt várunk.

Kitartást a rosszullétekhez!

Mikor mész UH-ra?

2010. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Szerintem 2 hét múlva megyek UH-ra kb.! Nagyon korán sem szeretnék!

Szép nagy baba volt igen, simán született, és bár nem volt vészes maga a szülés, de utána nem volt egy leányálom! Ne aggódj, gyakran a kisebb súlyú babucik idekint rendkívüli módon híznak és fejlődnek! :-)


A fekvésre és a pihire csak annyit, hogy nagyon nehéz volt, én egyébként is nagyon aktív vagyok, voltam, de nem volt mese, és most tudom megérte, egyszerűen tündéri a kisfiam!

Nézd ő az:

[link]


Ja és hányszor visszasírok csak egy nap pihit! :-))))


Mindenképp írd meg, hogy mi volt!

Szorítok Nektek! :-)

2010. máj. 9. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!