Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan lehet előre tudni,...

Honnan lehet előre tudni, hogy császárral szül valaki?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom,hogy császárral fogok szülni, akár már 18 hetesen is ...

Honnan lehet ezt így előre tudni?

Jó, gondolom ,van némely eset, mikor nincs választás-pl nekem is el volt törve 4 csigolyám, lehet nekem is császár lesz-de azért harcolok a természetes szülésért, amíg lehet...

Miért jobb a császár?


2007. nov. 19. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvosilag indokolt, pl: grincsérülése van a kismamának akkor tuti császár, mert elég nagy terhelés éri a gerincet szülés közben, a medence is tágul. Ezért nem kockáztatják az esetleges maradandó sérüléseket.

Szerintem így van, de bocsi ha hülyeséget írtam.

2007. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy tv műsorban azt hallottam, hogy több, mint 100 indoka lehet az orvosi protokoll szerint, ami alapján a császármetszést részesítik előnyben a természetes szüléssel szemben. Ezek egy részét persze nem lehet tudni előre, mert a szülés folyamata közben alakul ki, pl. a magzati oxigénellátás zavara. A leggyakoribb okok, ami alapján előre lehet tervezni a császárt, a magas vérnyomás (főleg, ha toxémiával is társul), a farfekvés vagy hatántfekvés vagy ha a méhlepény fedi a méhszájat. Szerintem az orvosok is jobban szeretik a császárt, mert jobban tervezhető, megcsinálhatják ügyeletben, hamar megvan, nem kell órákat töltenie a szülőszobán és mellesleg nem hétvégén hajnali 3-kor fogják risztani...Az orvosok szive is gyakran a császár felé húz és ha találnak valami indokot, igyekeznek élni is vele. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, de tisztelet a kivételeknek! Én természetes szülés párti vagyok, nem hinném hogy jobb a császár. Az én orvosom is riogatott a császárral, de én is kitartok amellett, hogy hacsak egy mód van rá, természetesen szeretnék szülni. Sokat lehet arról olvasni, hallani, milyen előnyei vannak a természetes szülésnek a császárral szemben.
2007. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő volt. Mindegyiknek van előnye és hátránya.

A barátnőm programozott császárral szült. Szűk a medencéje viszont hatalmas babákat "növesztett" és a másodiknál már tudta a doki, hogy kár gyötörni a vajúdással, mert a baba nem fog kiférni. Így megbeszélték a császár időpontját. A vicc az volt benne, hogy a szülés 3 héttel korábban megindult így a megbeszélt időpont helyett egy hirtelen császárban volt része a barátnőmnek, mert a baba már így is elérte a korábbi gyerek méretét.:))

Az én kisfiamat téves diagnózis miatt, 4 héttel korábban császárral "megmentették". Teljesen feleslegesen. De a lényeg, hogy egészséges, most 5 éves. És azért nem pattogtam utólag, mert valóban a legjobbat akarták, még ha tévedtek is. :S


A császáros szülés biztosítja, hogy szülés közben ne károsodjon a baba. Ezzel az orvos felelőségét áthárítja a kismamára aki végigszenvedi az alhasi műtét következményeit. De az már nem a doki baja :( A lényeg a jó statisztika.

Ezzel nem mondom, hogy csak ez az indítéka a műtétnek. De ez is benne van. Ugyanis a műtét esetleges következményei már nem a szülészetre tartoznak. Oda, ha kiteszi a lábát a kismama, már nem mehet vissza hiába függnek össze a panaszai a szüléssel.

2007. nov. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!