Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adjatok tanácsot, hogy ne...

Adjatok tanácsot, hogy ne féljek a szüléstől?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy nyugtattam magam, hogy végiggondoltam, kb zilliónyian szültek már a világon és elég nagy részük "gyengébb", mint én (fizikailag/szellemileg) és mégis egészséges gyereket szültek és nem lett bajuk közben :)

Én februárban szültem, ne lovalld bele magad. Ha nem nagyon bírod a fájdalmat, kérj előre valamilyen érzéstelenítést (nekem epidurálist adtak kb 8 óra után, de van más is), kibírható, hidd el.

2010. máj. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmit se adtak, mert nem voltam olyan állapotban, hogy pénzt csúsztassak, a férjem meg elég mafla. Szóval 6 óra vajúdás után oxitocin injekciót kaptam, mert annyira elfáradtam, hogy nem tudtam kinyomni a bébit, de ettől kicsusszant magától. Akkor már meg tudtam szülni a placentát, nem fájt az sem, hogy kikaparnak meg hogy összevarrnak! S hogy lásd, mennyire elfelejtettem az egész "szörnyűséget": 1 év után ismét babát várok! :) Nyugi, ha ott lesz a baba, minden fájdalmad elillan, hidd el! Amúgy ha fogadott orvosod van, előre szólj, hogy kérsz fájdalomcsillapítást, ha pedig ügyeletesnél szülsz, még akkor említsz meg neki, amíg képes vagy kommunikálni (amikor még nem olyan sűrűek a fájások). Gyors és könnyű szülés kívánok!
2010. máj. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még előtte állok, de nekem az a gondolat segített hogy ha fájni fog, ez a fájdalom okkal történik, nem úgy mint a többi.

Pl. gondolj bele, ha fáj a fogad vagy a fejed akkor az rossz hiszen értelmetlen fájdalom, fogdokihoz kell menni aki betömi, kihúzza, stb. Magyarán annak a jele hogy valami TÖNKREMENT.

Ezzel szemben a szülési fájdalom pont hogy okkal történik, jó okkal, tehát nem tönkremegy, hanem SZÜLETIK valami, pontosabban valaki, ezért megéri az egész. Minden egyes fájás vagy nyomás jó dolog hiszen ismét közelebb lettél a gyermekedhez. Én erre fogok gondolni :)


Egyébként hozzáteszem hogy fájdalomtűrőképességem 0, azokon a napokon amikor tudtam eddig hogy meg fog jönni (mivel mindig nagyon görcsöltem) reggel 2 Algopyrinnel indítottam. Ha a fejem fájdult meg, szintén 2 Algo és egy kávé. Iszonyúen féltem a fájdalomtól mindig is, pl fogorvoshoz szó szerint rángatni kellett kiskoromtól fogva, nőgyogyihoz 24 évesen mertem először elsunnyogni.

De a szülést nagyon nagyon nagyon várom és tudom hogy minden fájdalommal közelebb kerülök majd Őhozzá, akit már 7 hónapja bent hordok és akire kislány korom óta vágyok :)

2010. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is még előtte állok.

Kérdezgetik is már, hogy félek?

Én általában azt mondom, nem félek, mert tudom, hogy fájni fog.

Nekem mikor megjött olyan fájdalmaim voltak, hogy néha hánytam is. Gondolom ehhez hasonló fájdalom lesz, csak még erősebb.

Ha az ősemberek kibírták, akkor mi is. :)

2010. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!