Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Tgyás és Gyed számításánál...

A Tgyás és Gyed számításánál a számítás alapjánál a megelőző évet hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Ha pl a gyermek 2010 okt 1 születik, akkor a megelőző évre

- 2009 jan1-dec 31-et értjük vagy

- 2009 okt-től 2010 okt-ig???


Köszönöm a választ


2010. máj. 1. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
mindig naptári évet értünk. mindegy melyik hónapban született. ha 2010-ban született, akkor 2009 az alap.
2010. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kivéve, ha a megelőző évben nem volt 180 bérezett napod, mert akkor a szülést közvetlenül megelőző 180 nap alapján számítják a tgyás-t is, és a gyed-et is. Amúgy évet tekintve valóban, ahogy az első írta, ha a születés éve 2010, akkor a megelőző év 2009.

Egy 2010 októberi szülés esetén a tgyás alapja 2009, viszont a gyed-é (mivel azt már 2011-ben kéred) 2010.

2010. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megvan a két év munkaviszonyom is, de köszönöm!


Meg adtatok még egy új infot, nem tudtam, hogy a gyed-et már a másik év alapján számolják, ha úgy jönnek ki a hónapok! Azt hittem ugyanaz időszak alapján mint a Tgyást!

Köszi! Nekem ez jó hír!

2010. máj. 1. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!