Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » En most leptem a 7-dik hetbe,...

En most leptem a 7-dik hetbe, a parommal Angliaban vagyunk itt dolgozunk. Jovoheten kedden meggyunk orvoshoz. Korai meg ultrahagot csinaltatni? Vagy kezzel kivizsgalhat a doki? Vagy ezzel meg jobb varni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 2. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hetesen már lehet hallani a pici szívhangját és megnyugtató ha meg is nézitek nem sok mindent lehet látni még de a szívhang a lényeg 10 heteseke
2008. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én 7 hetesen mentem, már dobogott a szivecskéje, boldog ság volt, csak hüvelyi uh-t csinált. aztán multhéten voltam a 12 hetesen, ott is hüvelyit és hasit is. manuális vizsgálatot nem csinált.
2008. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmehetsz már, én 5,5 hetesen voltam és már látható volt a petezsák. Hüvelyu uh-ot csinálnak, szerintem ilyenkor már nincs kézi vizsgálat.

Gratulálok, boldog babavárást!

6 hetes mami

2008. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 8. héten már el kell menni dokihoz, megmondja, hogy egyáltalán jó helyen van-e a baba, és hogy van-e szívhangja.

Kézzel nem nagyon fog vizsgálgatni, de szerintem nagy az esély a hüvelyi Uh-ra, mert azon jobban látszik majd a kicsi.

Nekem 8 hetesen és 6 naposan már 21 mm volt a kisfiam. :)

23 hetes kismama

2008. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is Angliában élek és itt várom a babámat, a 32. hétben vagyok már.

Mivel ismerem a magyar és az angol terhesgondozás és a terhesgondozás költsége közötti eltéréseket, így eltérő lesz a válaszom a korábbiakhoz képest.

Ha az állami terhesgondozást választod, akkor 12. héten fogják az első ultrahangot készíteni. Mivel a kérdésedből úgy veszem ki, hogy nem GP-hez mentek, hanem már nőgyógyászhoz így gondolom, hogy magánrendelésről van szó. Nem tudom, hogy te milyen árban találtál privát nőgyógyászt, de ha nincs különösen nagy keretetek a privát gondozásra (2-4 ezer font szüléssel együtt magánkórházban magándokinál), akkor azt javaslom, hogy várjatok még az ultrahanggal néhány hetet. 10-12 hetesen sokkal élvezhetőbb lesz és ha a kettő közül választani lehet, akkor az sokkal hatékonyabb mint a rendellenességek kiszűrésére, mind a mozizásra. Ha nem sajnálod a pénzt mindkettőre, akkor nyugodtan kérj már most ultrahangot.

Én Londonban élek és itt 150-200 font alatt nem igazán találtam terhességi vizsgálatot ultrahanggal.

Ezt igazából azoknak írom, akik megdöbbennének azon, hogy várakozást javaslok. Ha számol az ember, akkor rájön, hogy itt a privát rendelés messziről sem olyan árfekvésű, mint Magyarországon, hiszen ott egy átlag fizetésből is megengedheti magának az ember azt, hogy havonta 5-8ezer forintért eljárjon magándokihoz és akár havonta ultrahangot kérjen. Itt még egy közepes kategóriájú fizetéshez képest is magas a privátrendelés és ultrahang ára.

Ha bármilyen egyéb kérdésed van az itteni terhesgondozással kapcsolatban, akkor kérdezz nyugodtan és megpróbálok segíteni.

2008. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia,En is angliaban lakok egy jo ideje.Sajnos itt semmit sem tesznek a 12 hetig.Se uh,se vizsgalat semmi.Ha gondolod irj privatba es ott beszelhetunk.Tudok par tanacsot adni ha gondolod!!!Minden jot!!!
2008. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sziasztok!en 11 hetes kismama vagyok,angliaban elek,jovo heten lesz az elso vizsgalatom,mar nagyon varom!kivancsi lennek ez most hogy fog zajlani!aki mar tapasztalt elmondana nekem?mennyiben mas mint otthon?koszonom
2008. okt. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bobocka ***** válasza:
Szintén Anglia:D38 hetesek vagyunk,s eddig nogyógyász nem látott,csak a midwife,aki ha úgy látja, kuld el nodokihoz,mert o maga nézi a szívhangot,vizeletet stb..3x voltunk UHn,szal itt kb ennyi
2008. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!