Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi cukorbetegség...

A terhességi cukorbetegség mikor áll vissza?

Figyelt kérdés
Terhesen magas volt a cukrom, inzulin is kellett. Már fél éve szültem és még mindig határérték az ébredési cukrom. A szénhidráttal vigyázok, mégse megy 6 alá soha a cukrom (étkezés előtt se). Sajnos a családban van cukorbeteg. Még visszaállhat normálisra, vagy törődjek bele a betegségbe?
2007. nov. 16. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi cukorbetegség a gyermekágy alatt helyre szokott állni. Lehet, hogy előtte is magas volt, csak akkor nem ellenőrizted folyamatosan, így nem tudtál róla, vagy a terhesség alatti hormonális változások hozták elő. A helyedben spec. cukorbeteg diétát tartanék, amit dietetikus állít össze, hátha az hatásosabb. Mindenképpen keresd fel a diabetikusodat, és ott biztosabban meg tudják mondani, mi a helyzet. A remény hal meg utoljára.
2007. nov. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Annyit tennék hozzá, hogy ez az érték még nem maga, nem is cukorbetegségnek, hanem csökkent cukortoleranciának szokták nevezni. Menj el a cukorgondozóba, beszéljetek meg diétát. Ha szerencséd van, nem alakul ki maga a betegség. Ha mégis, akkor sem kell kétségbe esni. Gyakorló cukorbeteg vagyok, és ha betegséget lehetne választani, inkább ezt, mint bármi mást.
2010. dec. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!