Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki álláskeresési...

Van valaki álláskeresési járadékon szülés előtt? Ezzel kapcsolatos a kérdésem.

Figyelt kérdés
Ha megszületik a baba,szüneteltetem az ellátást.Eddig oké.Megigényelem a tgyást.Oké.És amikor letelik,és szeretném a továbbiakban a gyedet,akkor mi a teendő?Mert a MÜ.központban azt mondta a hölgy,hogy ezt automatikusan küldik folyamatosan egymás után,de én meg azt hallottam,hogy a tgyás lejárta után vissza kell menni ellátásra,és újból szüneteltetni a gyedhez.Ki mit tud erről?
2010. ápr. 20. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így szültem mint te. ELőször is miután lejár a tgyásod a munkanélküli kötelessége a gyedet is intézni amennyiben még maradt munkanélküli napod felhasználatlan. Bemész a mü. központba és visszavesznek munkanélkülire, ez nekem konkrétan 4 nap volt, mert hónap 10. napjáig így jött ki, majd kitöltitek a gyedhez szükséges formanyomtatványokat és ők el is küldik mint ahogy a tgyásnál is lesz majd. Majd a gyed folyosítása napján már nem jár a munkanélküli, tehát ismét szüneteltetik, de ehhez már nem kell bemenned. Ez így megy, nekem 1 éves a lányom, azóta ez nem változott. Ha gondolod írj privátban, remélem azért érthető voltam!
2010. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Pontosan így van,ahogy az elöttem szóló írta!Én is ilyen helyzetben vagyok!Én pont ma jártam utána!19h kismama!
2010. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, az 1. jól írta. 1 hete intéztem a tgyásomat és szüneteltettem a mnélkülit. Viszont a papírokat én vittem át az oep-be! Fél év múlva újra mnélküli, oepbe intézni a gyed-et, majd megszüntetni mnélküli. Sok sikert!
2010. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11.36-os, első válaszoló vagyok! Csak annyit szeretnék hozzád fűzni, hogy a munkanélküli elintézi, csak nem szeretik hirdetni, mert ugye papírmunka, de kötelességük. Csak hogy tudd nem muszáj neked rohangálni, nem is értem miért kell neked ezt intézni, szépek...
2010. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!
2010. ápr. 21. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!