Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 héttől kérhetek könnyített...

8 héttől kérhetek könnyített munkát? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Most az 5.hétben vagyok,fizikai munkát végzek,nagyon fárasztó és sajnos csípőficamom is van:-(Gyakran görcsöl a hasam is :-(Arra gondoltam,hogy elmegyek betegszabira a 8.hétig utána meg könnyített munka.
2010. ápr. 20. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,


Fárasztó fizikai munkánál mindenképp jó ha könnyítettet kérsz. Persze a legjobb az volna hogy el tudnál menni táppénzre és pihenni akár végig, de tudom hogy nem mindenki teheti meg, legalábbis nagyon kevesen hiszen nem kis kiesést jelent.

Mindenesetre kicsit mindenképp jó ha táppénzen vagy és pihensz, amikor csak szükségét érzed, hidd el meg fogják érteni! Én bár nem fizikai munkát végzek, de 8 órás ülőmunkát és nekem a derekamat csinálta ki, ezért időnként én is tp-en vagyok pár napot, amikor fekszem és pihenek és utána sokkal jobb lesz a helyzet.


Boldog babavárást, és figyelj arra hogy mindig vedd komolyan a jeleket, ha valami fáj, vagy görcsöl akkor menj és feküdj, pihenj! Meglátod minden rendben lesz, vigyázz magatokra!

25 hetes kismama

2010. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:-)Ma megyek nőgyógyászhoz,és holnap felvetetem magam táppénzre a házidokimmal.:-)Ez lesz a legjobb amit tehetek.Nektek is jó egészséget:-)
2010. ápr. 20. 10:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a jókívánságot, ha van kedved majd néha írj ide hogy vagytok :)
2010. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A Munka törvénykönyv alapján:

85. § (1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény bemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő

munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.

     (2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő

munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.


Tehát kérheted, hogy más munkára osszanak be ahol nem kell emelgetni és fizikailag nem megeröltető, ha ez nem lehetséges fel kell menteni a munkavégzés alól és részére az állásidőre járó munkabért kell adni. Ez nem igazán szokott tetszeni a munkálátatóknak, de ez jár neked ne hagyd magad!!


27 hetes km

2010. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!