Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok.7...

12 hetes terhes vagyok.7 hétől tápénzen vagyok vérzés miatt. Januárban lejár a munkaszerzödésem a cégemnél mivel szerzödéses voltam. Védetséget ad a tápénz így is vagy elküldhetnek?

Figyelt kérdés
2008. szept. 30. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom,de bizony elküldenek!Mivel határozott idejű a szerződésed,így bizton számíthatsz rá,hogy a lejárat után búcsút vesznek tőled.Ugyan ez lenne a próba idő alatt is.Ugye úgy mondja ki a szerződés,hogy a próbaidő alatt bármelyik fél felmondhatja a szerződést.Na ez itt is érvényesül,de csak a szerződés lejárta után...
2008. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül adhat védettséget, de általában működik. Én is ugyan így voltam, viszont beszéltem a főnökömmel és rákérdeztem, hogy szülésig megtudják-e hosszabítani a szerződésemet. Azóta havonta írogatom alá. Ez így megy majd a szülésig. Beszélj vele szerintem. ( Férjemmel mentem nem egyedül)
2008. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 hozzászóló vagyok!Ezt a cikket olvasd el mindenképpen: [link]


A 2 hozzászólónak üzenem,mázlista!Ritka jó fej a főnököd!De igazad van.


Próbáld meg Te is ezt!

2008. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia!!addig nemküldhetnek el,mert a szerződés köti őket is!!sajna azt már énsem tudom,hogy utána mi lesz,de szerintem,akkor sem kell aggódnod,lehet a szerződésed lejár,de kiadják a maradék szabijaidat,szülési szabi,s utána megmár ugyis lassan szülsz,utána meg a GYED-GYES az előző évből lesz számolva!szoval szentem NE aggodj!
2008. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A szerződésed lejártáig védelmet ad a táppénz. Azon a napon azonban, amikor a hátorozott idejű szerződésed lejár, megszűnik a munkaviszonyod akkor is ha táppénzen vagy. A szabadságodra pedig figyelj, mert nem fogod tudni kivenni a jogviszonyod megszűnése után, hiszen az a munkaviszonyban töltött munkanapokra jár, nem pedig a megszűnés utánra. Ha marad szabis napod, akkor azt kifizeti a munkáltatód a megszűnéskor, de kivenni nem fogod tudni, tehát nem fog attól meghosszabbodni a jogviszonyod.

Én is azt tanácsolom, hogy beszélj a főnököddel, hátha segít megoldani a problémádat.

2008. szept. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is ugyanebben a helyzetben vagyok,megszűnik a munkám, én 21 hetes vagyok, és a 7. héttől táppénzen vagyok.

sajnos el fognak küldeni,engem is,téged is.

gyes-gyed járni fog, mert a gyes alanyi jogon jár, gyed meg - gondolom megvan az elmúlt 2 évben a 180 napod - így az is jár. viszont egyre vigyázz: mivel szüléskor nem lesz munkaviszonyod, így nem jár tudtommal a tgyás, ami ugye ahhoz kötött hogy biztosítva legyél -illetve konkrétan hogy legyen munkahelyed- szüléskor.

nekem 2 hónappal a szülés előtt jár le, még nem tudom, hogy fogom megoldani.

2008. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat
2008. okt. 1. 07:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!