Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szegeden levett afp érték...

Szegeden levett afp érték határ miért tér el az itt és máshol olvasottaktól?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom,hogy az értékhatár 0,7-2,5-ig jó!

Nekem ma adták ide az eredményt!0,5 lett a mom!Szegedi határérték 0,027-2,7-ig jó!Elviekben tehát jó az értékem a védőnő is azt mondta jó!De több helyen alacsonynak számít!Akkor ilyenkor most mi van?Mit higgyek?Félek,hogy valami baj van!Valaki ilyen alacsony afp-vel szült egészséges babát?


2010. ápr. 13. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Lévén, hogy az alacsony AFP nem utal semmire- ergo nyilván egészséges babákat szültek. Persze ettől még lehet beteg a baba, de azt nem mutatja az AFP.

Az AFP extrém MAGAS értéke a probléma, mert az azt jelentHETI, hogy a baba valamely testrészét nem fedi bőr. (de ez sem biztos)

Az alacsony NEM utal semmilyen rendellenességre.

2010. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első, tévedsz, az alacsony, és a magas afp is jelentHET gondot, de mivel az afp meglehetősen pontatlan és megbízhatatlan, így ezen felesleges parázni. A kórház által megadott értékeket lehet megfigyelésre alapozták, amúgy a 0,5-s afp jónak tekinthető. Ha a tarkóredő is jó volt, meg az orrcsont is, akkor nincs ok az aggodalomra.
2010. ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
valószínű más teszttel csinálják én gy jártam a 12 hetes vérvétellel az aki a sejtbanktól kapta annak nincsenek határértékek megadva nekem vannak persze egy kicsit emelkedett a dokim szerint nincs gond de majd megyek genetikára is most várom az afp eredményemet ,ha a dokid szerint jó akkor nincs miért aggódni valószínű minden szegedi kismamának ezek voltak a határértékek
2010. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A labor értéktartománya a mérvadó! Ami attól függ milyen módszerrel végzik a vizsgálatot. A Te értéked az adott labor, vizsgálatra megadott tartományába belefér.

Az alacsony afp down-kórra utal, a magas pedig velőcsőzáródási rendellenességre.


Én is szegedi vagyok, nálam is eltért az értéktartomány. Ha megnyugtat menj el genetikushoz (Dr. Horváth Emese) és kérdd meg, hogy küldjön el a gyerekklinikára magzati szívultrahangra. A down-kórnál szívfejlődési rendellenesség látható.


31 h km

2010. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 0,7-1,3 között volt a referenciatartomány. Nekem 1,6 lett majd az ismétlésnél 1,4. A szívén is láttak valamit, így elmentünk a SOTE-ra, de ott megnyugtattak, hogy már nincs is a szívén semmi (felszívódott), ill. az 1,6-1,4-es értékek tökéletesek. Valóban laborfüggő, mert az ott vizsgált kismamák értékeiből hozzák létre a referenciatartományt.
2010. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
tévedtek, az alacsony AFP nem utal down kórra egyáltalán. Nekem is alacsony volt és utána jártam alaposan. Elolvastam a neten fellelhető anyagokat, egyik sem írja, hogy down kórra utalna, csak azt, hogy ez a tévhit elterjedt és több orvossal is beszéltem és ők is ugyanezt mondták.
2010. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Idézek egy oldalról (amúgy legalább 30 ilyen oldal van:

"Az alacsonyabb AFP érték jelentőségének felismerése az elmúlt évtized vívmányának tekinthető. Tudományosan megalapozottnak tekinthető már az a megfigyelés, hogy a súlyosan beteg magzat mája kevesebb fehérjét, így AFP-t termel, ennek megfelelően az anyai vérszint is alacsonyabb ilyen esetekben. Ez a megfigyelés elsősorban a kromoszóma-rendellenességgel sújtott magzatok esetén bizonyított, azonban hangsúlyozandó, hogy nem minden genetikailag beteg magzat esetében igaz ez az állapot. Az alacsony AFP érték tehát nem minden esetben jelent genetikai rendellenességet, ennek elbírálása minden esetben genetikai tanácsadó feladata. Magzati kromoszóma-vizsgálat szükségessége ilyen esetekben kóros vagy gyanús ultrahanglelet, határérték anyai életkor (30-35 év), illetve terhelő kórelőzmény esetén merül fel. Alacsony lehet az AFP érték nem felismert vagy nem megfelelően beállított cukorbetegség, illetve elhalt terhesség esetén is. Lényeges azonban kiemelnünk, hogy a kóros AFP értékek hátterében leggyakrabban a nem megfelelő időpontban történt vérvétel szerepel."

2010. ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is a down-kórtol ilyedtem meg,mert azt olvastam,hogy az alacsony afp arra utal!Amúgy a 12 hetes genetikai ultrahangon minden rendben volt!1,1mm tarkóredő és 1,8mm orrcsont!De holnap megyek 20 hetes genetikai ultrahangra és majd meglátom ott mit mondanak!Azért nem nyugodtam meg!

2010. ápr. 13. 19:11
 9/10 anonim ***** válasza:
De ha alaposan elolvasod ezt az idézetet, világos lehet belőle, hogy az összefüggés fordított és még abban az esetben sem mindig igaz.
2010. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, nyugodj meg, a tarkóredő sokkal pontosabb, mint az afp, nem lesz a kicsikéddel semmi baj!
2010. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!