Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt magas vérnyomásos...

Van itt magas vérnyomásos kismama? Vagy esetleg aki már megszült? Minden rendbe ment?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok és ma 150/90 vérnyomást mértek. Holnap felrakják a 24 órás v. méröt. Esetleg valaki ha tud házipraktikát rá, hogy lentebb mennyen.
2010. ápr. 13. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Fokhagymakapszula, és kevés, vagy nulla külön sóbevitel:)

A mozgás is jót tesz az emelkedett vérnyomásnak.

Nekem csak akkor volt magas, ha a kórházban mérték, ezért itthon mértem magamnak, és a füzetet vittem a vizsgálatokra. A kórházban sosem volt 145 alatt, itthon meg mindig 110-120 között mértem.

2010. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is beszereztem most 1 vérnyomásmérőt, milyen idöközönként méred?
2010. ápr. 13. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Reggel, délben, este:) Fixen füzetbe, és mindig mutattam a dokinak:)
2010. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia! nekem az utolsó 4 hétben lett magas, előtte is mérnem kellett, mivel ingadozott. Utolsó 2 nap kellett vérnyomáscsökkentőt szednem. Ahogy beindult a szülés leesett a vérnyomásom a béka s..gge alá, a vajúdás végén össze akartam esni, úgy kaptak el.

Nekem a felkaros vérnyomásmérőt ajánlották, mert a csuklós állítólag pontatlan. Ja, mindkét kezemen kellett mérnem, mert eltérés van a 2 kezem között (átl. 10-20 hgmm).

2010. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapból magas vérnoymásos vagyok, azonban a 27. hétig rendben volt minimális gyógyszerrel. A 28. héttől kell 3x1 dopegytet szedni délben egy cordaflexszel. Azt mondta több orvos is, hogy többet árt a magas vérnyomás, mint a gyógyszerek.


Unokatestvérem szintén magas vérnyomásos, 5 gyereket szült, mindegyik makk egészséges. Ilyenkor rajta van folyamatosan a vérnoymásmérő szülésnél, kontrollálják. Remélem nélam is így lesz, de megbízom az orvosomban, nagyon lelkiismeretes. Hagyógyszert kell szednedne ijedj meg.

34+5 hetes kismama

2010. ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!