Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Szorít az idő!

Mit tegyek? Szorít az idő!

Figyelt kérdés
Párom elhagyott, mert megtudta, hogy terhes vagyok és meg akarom tartani a babát. Ha elvetetném velem maradna, de akkor én dobnám ki, szóval ígyis úgyis szakítanánk, de nem tudom, hogy vállaljam-e egyedül a babát vagy sem. Van már egy 7 éves nagy fiam, aki most kezdi az iskolát, megtudnék minden adni neki egy baba mellett? Mind anyagi mind fizikai segítséget? Volt valaki hasonló helyzetben?
2010. ápr. 13. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Uh, egy ilyen férfit semmiképpen ne tarts meg. Aki azt mondja, hogy csak akkor marad Veled, ha nem tartod meg a babát. Jaj ez durva :(

Ilyen téren nincs tapasztalatom, mi első babát várjuk, együtt vagyunk, csak még nem élünk együtt ilyen-olyan okok miatt.

Dönteni Neked kell mindenképpen. Egy baba hatalmas öröm, ezt Te is tudod, hiszen van egy gyermeked már.

Azt kellene tudni, hogy lenne-e segítséged...? Szüleid esetleg vagy testvéred? Egyrészt anyagi segítség, másrészt fizikai segítség kellene, hogy legyen valaki Melletted, mikor majd a baba megszületik.

Egyébként dolgozol? Mert ez sem mindegy. Ha dolgozol és jó fizetésed van, akkor a TGYÁS és a GYED nem olyan kevés, plusz a családi pótlék.

És lényeges még a lakáskérdés. Saját lakásban élsz? Vagy a Párodnál laksz/laktál?


Én drukkolok Neked, hogy helyes ( Számodra és a baba számára helyes ) döntést hozz. Nem könnyű. Ülj le szépen és mindent gondolj át.

Azt is, hogy ha megtartod, találhatsz egy rendes, tisztességes új férfit, akivel megszeretitek egymást, és édesapja helyett APUKÁJA lehetne a picinek is.

2010. ápr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, pont ilyen választ vártam.

Hát lakás van, szüleimé, de ketten lakunk már benne a kisfiammal, munkahelyem van, de csak 4 órás bejelentéssel, segítségem lenne, de idősek a szüleim.

2010. ápr. 13. 12:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen nehéz helyzet sajnos. Úgyis neked kell eldöntened, mondjuk én a helyedben szerintem vállalnám. Én is hasonló helyzetben vagyok/voltam, csak 19 vagyok, és első baba. De neked kell tudnod, és te érzed. A lényeg, hogy nehogy az befolyásoljon, hogy elhagy ha megtartod. Ez nagy szemétség. Ne maradj mellette. Légy erős. sok sikert:)
2010. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos,hogy nem vetetném el.És ne haragudj,hogy ezt írom,nem rosszindulatból,de ha a párod ezért képes elhagyni,akkor nem is szeret igazán.Én tuti a baba mellett döntenék.Persze a picire több időt kellene szánnod,de a nagyobb gyermekednek is megtudnád adni amit kell,és még ő is tudna neked segíteni.A testvérem is ugyanígy van és nem megoldhatatlan a dolog.De ezt neked kell eldöntened én csak a véleményemet írtam.Sok sikert és jó döntést!
2010. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Én is vállalnám a gyermeket, ha van segítség, mindenképp. Ráadásul a kisfiad már nem olyan nagyon pici, kis idő múlva tud majd segíteni neked ő is ebben-abban (persze csak apróságokban) és biztosan örülne egy kistesónak is.

Ha lakás van, szeretet van, akkor miért vetetnéd el?


A pasiról meg aki azt mondja elhagy ha nem veteted el...no comment, nem ér sokat.

2010. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Miként védekeztetek, hogy mégis becsúszott? Csak hogy mi is tanuljunk belőle.
2010. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó válaszoló nem értem a kérdéseted!
2010. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok, annyi különbséggel, hogy úgy döntöttem megtartom és már 18 hetes babás vagyok. Én még egy lakásban élek a "párommal" de már külön szobában és nincs köztünk semmi. Sokat beszéltünk arról, hogyan tovább, mert ő nem tudja elképzelni ezt a családosdit, de anyagilag szeretne támogatni és a nevére venni a picit. Teljesen össze vagyok zavarodva és nem tudom, hogy hogyan tovább, de egy biztos, én akarom ezt a kisbabát és most ő a legfontosabb, már nem érdekel mi lesz kettőnkkel (mármint a pasi meg én) csak a babának ne legyen baja.
2010. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Felhívhatnád az Önkormányzatot és megkérdezhetnéd, mivel egyedül nevelsz két gyermeket (ha megtartod a babát) a kisfiadnak a suliban ingyen lenne szerintem a könyv és az étkezés, ami nem kevés. Plusz, hogy milyen támogatás van amit igénybe vehetsz. Ez pedig, valamint a TGYÁS és GYED, családi pótlék, már jobb, és ne hagyd magad, az apának azért gyerektartást kell fizetni. Fizikailag a szülés utáni idő a legrosszabb de mondjuk mamád pár hétig ott aludhatna és vigyázna a kisfiadra, az már nagy segítség neked.


26 hetes km

2010. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kérdező válaszoló vagyok. Azért kérdeztem, mert nekünk pl egyszer elszakadt a gumi, mert rosszul tettük fel, nem figyeltünk és nagyon megijedtem. Ezért kérdeztem rá, hátha neki is van számomra is értékes és hasznos tapasztalata, persze csak ha nem kellemetlen erről beszélni!
2010. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!