Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh-ellenanyag probléma miatt...

Rh-ellenanyag probléma miatt miért kell befeküdnőm a kórházba?

Figyelt kérdés
Nekem egész végig nem jó az eredményem. Ezért most be akar fektetni a doki, pedig van még 2 hetem. Nem értem, és nem szeretnék korházba menni. Itthon hagyom a 1.5 éves lányomat.... Nála nem volt ilyen gondom....Hátha van valaki aki járt már igy és érti ezt az egészet.
2010. ápr. 11. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Rh ellenanyag problémáknál mindig a második baba a gond, nem az első, mert az első szülés alatt termel a szervezeted ellenanyagot. Jobban tennéd, ha befeküdnél kórházba.
2010. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"A szülésnél a magzat véréből egy kevés átjut az anya vérkeringésébe - ez az 1-2 ml ugyanolyan hatással van az anya szervezetére, mint egy Rh-faktor szempontjából hibás vérátömlesztés. Ekkor az anya szervezetében ellenanyagok termelődnek a bejutott magzati vörösvértestek ellen. A szülés időtartama alatt nem termelődik olyan mennyiség, ami az első csecsemőt károsítani képes. Az anya immunrendszere azonban "megtanulja a feladatot". A következő Rh-pozitív magzat jelenlétére már gyorsabban és hevesebben reagál, az ellenanyagképzés a terhesség alatt felgyorsul. Az anyai ellenanyagok megtámadják a magzati vörösvértesteket, azok így szétesnek, elpusztulnak. Az anya ellenanyag-termelő képessége terhességről-terhességre fokozódik, és az újszülöttek egyre betegebbek lesznek."
2010. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben,de ez azt jelenti, hogy hamarabb beinditják a szülést vagy ki kell várnom a végéig a kórházban?
2010. ápr. 11. 21:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszeresen elvileg tudják ellensúlyozni a problémát, nem tudom nálad milyen fokú. Jobb az elővigyázatosság. Lehetséges, hogy csak megfigyelnek, de nagyon súlyos következményei lehetnek ha nincs felügyelve rendesen a dolog.
2010. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Most már felfogom, hogy fontos.:)
2010. ápr. 11. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Szívesen (bár nem értem az orvosok miért nem képesek felvilágosítást adni. annyival egyszerűbb lenne).

Remélem semmi baj nem lesz és komplikáció mentes, könnyű szülés lesz és persze egészséges baba!

Azért majd számolj be, ha túl vagy rajta :)

2010. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlik holnap már szülnék, de hát ezt majd a pirinyókám eldönti. Jelentkezni fogok.... Köszönöm
2010. ápr. 11. 22:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocs, én is továbbkérdeznék csak. A vérkép-vércsoporteredmény ha nem mutat ellenanyagot, akkor nem kell izgulni? Minden egyes vérvétel után alig vártam, hogy kézhez kapjam az eredményeket, eddig minden esetben negatív volt az ellenanyag. Én negatív vagyok, első gyerkőc pozitív lett, ezért az izgalom. 37h
2010. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!