Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15. hetes kismama vagyok és...

15. hetes kismama vagyok és az orvos azt mondta, semmi gyógyszert nem szedhetek. Azonban iszonyúan elkezdett fájni a fejem. Ilyenkor mit lehet tenni? Tényleg semmi gyógyszer?

Figyelt kérdés
2008. szept. 23. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 hetes terhesen napi egy szem Algopyrint bevehettem izületi gyulladásra, sőt Lidocain-injekciót is kaptam, de tényleg pokoli fájdalmaim voltak.

Szerintem, ha nagyon szükségesnek tartod, egy Algopyrint bevehetsz.

2008. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az Algoflex talán kicsit gyengébb. Féllel kezd, nekem sokszor az is segít.
2008. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az algopirin nekem nem vált be, én azt mindig kihánytam...:(

Nekem is volt hogy párszor nagyon fájt a fejem de én nem vettem be semmit rá, kimentem a levegőre sétálni általában az segített, vagy lefeküdtem és egyszercsak elaludtam mire felkeltem elmúlt a fájdalom.:)

32 hetes kismami

2008. szept. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha fáj a fejed, az egyrészt lehet attól, hogy nem iszol elegendő vizet,

vagy lehet az időjárás bohóckodásától is. Ez utóbbi esetben pihenj le ha csak tudsz, sötétíts be, vagy teríts egy ruhadarabot a szemedre, és aludj, pihenj, relaxálj, tök mindegy, csak NE figyelj a fejfájásra. Beszélgess a babával, vagy hasonló. El fog múlni egy órán belül a fejfájásod.

2008. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az első3 és az uccsó 3hónapban Algopirint nem szabad rajta van a betegtájékoztatón is.De Te már túl vagy az ezen az időszakon szal Én az Algiopyrit ajánlom Nekem bevállt fogfájásra akár napi 2szemet is bevehetsz de sztem fél szemmel érdemes kezdeni Nekem szerencsére annyi is elég volt.Ezen kívül én még az Algoflexet javaslom!
2008. szept. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Algopyrint nyugodtan beveheted.A 6.hónap végéig az Aspirint is.A Panadol végig szedhető.Én ezt a genetikai központban kérdeztem meg.Azt is mondta a doki,h sokkal többet ártok neki,ha nem csillapítom a fájdalmamat,mint ha a terhesség alatt beveszek pár bogyót!20 hetes baba anyukája
2008. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a terhességem alatt előfordult 3-4-szer, hogy migrénem volt(tavaly nyáron, mikor 42 fok volt), és azt mondta a védőnőm, hogy inkább vegyek be egy Algoflexet, mert az még mindíg jobb, mintha szenvedek. Mert akkor a baba is szenved. Én vettem be, bár előbb megpróbáltam én is pihenni, meg jegeltem a tarkómat, de nem vált be.

Azóta a kisfiam 8 hónapos, egészséges baba.

2008. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbálj meg minél többet inni, lehet hogy nem iszol eleget (vagy nem ettél eleget) és attól fáj. Nekem bevált, hogy lefeküdtem mikor nagyon fájt és eseteg tegyél a homlokodra vizes ruhát. Ha tudsz aludni egyet, biztosan elmúlik. Ha nem akkor kérdezd meg a védőnőd is a tablettákról.

31 hetes kismami

2008. szept. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védénő azt mindta, ha te szenvedsz szenved a baba is. Panadolt javasolt amit néha alkalomszerűen be lehet venni.
2008. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is sokat fájt a fejem mostanában és a védőnő azt mondta ne szedjek semmit bírjam ki! Azt mondta vegyek vietnámi vagy kinai balzsamot. Ezek szerint csak lehet szedni gyógyszert is mértékkel.

15 hetes kismama

2008. szept. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!