Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az az anyuka aki maga koraszül...

Az az anyuka aki maga koraszülött volt, a gyermekét hamarabb hozza a világra? Tehát a koraszülöttség is öröklődik anyáról gyermekére?

Figyelt kérdés
Én 8 hónapra születtem.Jelent ez valamit?Úgy hallottam örökletes dolog ez.Igaz?
2010. ápr. 4. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igaz!Barátnőm 7 hónapra született annak idején,és nemrég született meg a kislánya akit 8 nappal túlhordott.
2010. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennek más okai vannak, nem örökletes.
2010. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam hogy nagyobb az esély rá hogy koraszülött lesz neki is, azt nem mondanám hogy örökletes mert szerintem az teljesen más, de nagyobb esély van rá.
2010. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én is és tesóm is rendes időre jöttünk és úgy néz ki az én kisfiam is megvárja a kiírt időt:-)
2010. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Én is egy hónappal előbb jöttem, anyu kórházban is volt előtte már 3 hónapja. Semmi bajom, a lányom 11 nappal jött előbb, de az már nem koraszülött, és teljesen normális, komplikáció mentes terhességem volt. Szerintem amit örökölhetsz, az a hajlam: mondjuk pl anyunak gyengébb a szervezete mint az enyém, nem volt rendszeres a menzije sem annó, nekem ilyenekkel nem volt gondom. Szóval szerintem ha minden rendben veled amúgy, nincs okod ettől tartani. Én hála Isten csak annyit örököltem anyutól, hogy könnyen szültem és gyorsan. Remélem ez most is így lesz, bár ez egy kicsit másabb mint az előző terhességem: ikreket várunk.

Sok boldogságot!

2010. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyukám 7 hónapra született, én 8-ra, én a 38. héten szültem.
2010. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34. hétre születtem, 39. hetes terhes vagyok :)
2010. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, semmi összefüggés nincs, még a hajlam sem öröklődik.A koraszülésnek mindig van valami oka, de véletlenül sem az, hogy az anyuka is korábban jött.Ezt nem lehet örökölni.Ha minden rendben a tápanyag, oxigén ellátással, a méhlepénnyel,a baba egészséges, és nem dohányzol, nincs toxémiád, nem fog előbb érkezni.
2010. ápr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. ápr. 5. 12:54
 10/11 A kérdező kommentje:
10-én,a 36.héten megszületett a kisfiam. Azt hiszem van ebben valami.....
2010. ápr. 23. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!