Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker terhességnél mikor csak...

Iker terhességnél mikor csak az egyik babával császároznak nem lenne egyszerűbb, ha mind2nél azt csinálnák?

Figyelt kérdés
Jobb, hogy az egyiket hüvelyi úton szüli, a másikkal császározzák?

2016. febr. 24. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg nem hallottam olyat, hogy direkt igy csinaltak.

Neked lesz ilyen? Miert?

Ha mar csaszarozni kell valamiert, akkor kiveszik mindkettot.


Olyanrol viszont hallottam, hogy az elso baba megszuletett rendben, de kozben a masodiknak ugy valtozott a helyzete, hogy keptelenseg lett volna huvelyi uton megszulni. Igy egybol altattas es surgossegi csaszar lett.

2016. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam ilyenről.

Nővéremnek ikrei vannak, egyiknek nyitott volt a hasfala, tehát előre tudták, hogy császár. Viszont jóval előbb elfolyt a vize. A másik baba burka repedt meg.

De tolták a műtőbe, és császározták, így vették ki mindkettőt.

Nem úgy, hogy amelyik elindult, az jöjjön ki hüvelyi úton, a másikat kivesszük császárral. Ilyet csak úgy tudok elképzelni, ahogy 1-es is írta, hogy mindkettő hüvelyinek indul, csak az első után történik valami gikszer, ezért az már sürgősségi császár lesz.


Az meg fizikai képtelenség, hogy császár után hüvelyi úton születik a 2. Remélem ez a lehetőség neked sem jutott eszedbe.

2016. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A hugom vár ikreket még csak 2hónapos terhes. Olvastam olyat, hogy a 2.baba nem fordult át és császározni kellett, de gondolom az orvos előtte is tudta, hogy faros baba
2016. febr. 24. 15:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Ikreknel ha a masodik faros, akkor meg nem feltetlenul csaszar. Az ikrek altalaban kisebbek, a masodik farral is gyakran meg tud szuletni.

Viszont ha az egyik baba kijon, akkor a masiknal valtozhat a pozicioja, elcsuszhat mehen belul pl harantfekvesbe. Nah, a harantfekveses nem tud huvelyi uton megszuletni.

De olyan is lehet, hogy a szivhang esik le, akkor sem varnak sokaig es csaszaroznak.

2016. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ilyen esetbe császárnál mindenképp altatnak?
2016. febr. 24. 15:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Sürgősséginél igen, tervezettnél nem.
2016. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul. Ha van ra ido (pl a baba jol van, Anya jol van, de mondjuk a baba harantfekveses), akkor erzestelenitenek.

De ha eletmento csaszarmetszestol van szo (mondjuk a baba szivhangja miatt, vagy epp anyai verveszteseg, stb), akkor altatnak. Az erzestelenites tovabb tart, perceket is igenybe vesz, amig hat es megkezdheto a mutet. Van olyan szituacio, amikor erre nincs ido. Az aktatas szinte azonnal megvan.

A tervezett csaszarnal viszont csak erzestelenitenek, de ott is elofordul, hogy vegul altatas lesz belole (pl nem hat megfeleloen az erzestelenito) bar ez eleg ritka.

2016. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sürgősségi császár volt, érzéstelenítettek.
2016. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Masodszor varok ikreket. Programcsaszarral szultem, most is arra keszulunk.
2016. febr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!