Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. héten milyen vizsgálatok...

12. héten milyen vizsgálatok vannak?

Figyelt kérdés

Nekem csak ultrahang volt, de többeknél olvastam, hogy genetikai tanácsadásra kellett menniük ill. vérvételre is.

Engem az utóbbi kettőre nem küldött el az orvos, nem is tudtam róla...

Bár az ultrahang szerint minden rendben van.


2007. nov. 11. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tarkóredő vastagságot mérnek a 12. héten. Genetikára a 20. hét körül szoktak küldeni, ha indokolt. Ne izgulj, ha azt mondták minden ok, akkor úgy is van. Kellemes babavárást kívánok.
2007. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A tarkóredő mérése is genetikai ultrahang. Ha nem kaptál a babáról adatokat hogy mekkora, akkor menj vissza a védőnőhöz és ő megmondja, hova kell menni. Ilyenkor a fej kerületét, az ülőmagasságát stb. nézik. Lesz késöbb is genetikai uh. Egy 13 hetes kismama
2007. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem picit meglep hogy vérvételen még nem voltál.Nekem a 8 héten volt UH utána kellett mennem a védőnőhöz aki kitöltötte a terhes kiskönyvet,meg rögtön megírta a beutalókat,vizeletvizsgálatra meg vérvizsgálatra,akkor állapítják meg a vércsoportot.

Gratulálok a babaház:)

2007. nov. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Genetikai tanácsadásra, különböző vizsgálatokra, vérvételre csak azoknak a kismamáknak kell menni, akiknél a családban valamilyen öröklődő betegség már előfordult. A továbbiakban azoknak a kismamáknak tanácsolják, akik túllépték a 35. évüket.
2007. nov. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is furcsa, hogy nem küldött vérvételre, hiszen abból állapitják meg többek közt a vércsoportodat, és az Rh-dat, hogy pozitiv vagy negativ, illetve a férjedé is számit. Úgy tudom a negativ faktornál lehetnek nehézségek. De nem kell megijedni biztos elfog majd küldeni. Jó egészséget neked és a babának is!
2007. nov. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!