Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, akit nem vett...

Volt olyan, akit nem vett táppénzre az orvosa a terhesség elején, pedig kérte rá? Nőgyógyásszal kell ezt megbeszélni vagy a háziorvossal?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok, szeretnék táppénzre menni.
2010. márc. 29. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Háziorvos írki táppénzre, de ilyen korai terhességnél szerintem csak akkor,ha indokolt.
2010. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia. ha nem indkolt a dolog akkor nemigen kuldenek tappenzre, mondjuk orvostol is fugg. nekem a nogyogyasz adott szabasagot, mert volt egy beverzesm, 3 hetet kaptam. aztan teljesen jol voltam mar, es meg adott 2 hetet, pedig mar nem volt semmi bajom, szerdatol mar dolgozom megint.

szoval ha nincs komolyabb bajod akkor nem biztos hogy fognak adni, de nagyobb eselyed van ha a nogyogyasztol kered akinel voltal.hatha o ad.

2010. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felvesz,engem a nőgyógyász vett fel 6.héten,ő ajánlotta fel,mondjuk volt bajom is.De ha esetleg megemlited hogy rossz a közérzeted,simán fel fognak venni.33 hetes km
2010. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az az igazság, hogy olyan nyomás nehezedik rám a munkám miatt, hogy a napokban többször görcsölgettem, volt hogy a munkahelyen, volt hogy éjjel :( Szerdán kell mennem orvoshoz, és meg fogom vele beszélni. Remélem minden rendben van a picivel :( Csak pár percig tartottak ezek a görcsök, de biztos vagyok benne, hogy ettől a stressztől van, ami már hetek óta nyomás alatt tart :( remélem meg tudom beszélni a dokival
2010. márc. 29. 10:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Tőlem a háziorvosom, és a nőgyógyászom is megkérdezte, hogy táppénzre vegyen -e.És furcsán néztek, amikor azt mondtam, hogy nem.Nem akartam belekezdeni, hogy olyan a foglalkoztatási formám, hogy nekem nem is járna a táppénz.Pedig jó lenne.Én nem hallottam még olyan orvosról aki nem vesz táppénzre.Ha ezeket elmondod,amit itt leírtál, nincs az az orvos, aki kockázatna.
2010. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt gondom, de a nőgyógyász ajánlotta fel ha akarok menni táppénzre szóljak, megírja a javaslatot és a háziorvos vesz táppénzre.(Nekem is a munka miatt, én 8 hetesen már táppénzen voltam.)
2010. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én csak a 7. hónaptól vetettem magam táppénzre, előre elterveztem, aztán milyen az élet, első nap már okom is volt rá, veszélyeztetett lettem :( ja, ezt nem babonából írom, menj csak táppénzre, ne tedd tönkre az idegeidet és ne veszélyeztesd a babát a munkahelyed miatt! Szóval nekem már a házidokim folyton azt kérdezgette, ne vegyen-e táppénzre, és csak nyugodtan menjek! Szerintem, ha normális a háziorvosod, a nőgyógyász ajánlása nélkül is táppénzre vesz, de az biztos, hogy ő vesz táppénzre, nem a nőgyógyász.
2010. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem a nögyógyogyász ajánlotta fel és vett is fel táppénzre.13hetesen mentem el táppénzre.pedig nem volt semmi bajom(hála az égnek)csak a munkám miatt kellett el mennem.
2010. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!