Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap leszek 14 hetes kismama...

Holnap leszek 14 hetes kismama. Szerintetek sok ha 5 kg híztam idáig? Nem voltak rosszulléteim semmi.

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Haről indulsz akkor nem.. egyébként.. IZÉ sok....

Sajna sok. én 29 hetes vagyok most járok 6-7kilónál. Még nekem most jön a java. A fiammal ugyanekkor 9 kilonál jártam és az utolsó 11 hétben még 9 feljött. Jobban figyelj az étkezésekre ne zabálj!!! És ne edd tele magad! Sokszor az evési kényszerrel van a gond ez nekem is nehéz, de kitarttás. Le lehet adni sokan mondják, van hogy le is megy, de mi van ha nem??? Mert olyan alkat vagy... ezt sosem tudhatod.Egyik ismerősöm az első két babával akármennyit is hízott utánna könnyedén leadta. A harmaddikkal meg már akármit csinált semmi. Szóval csak okosan!

2010. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*lemaradt a 49Kg... :)
2010. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem ezt az orvostól kérdezd meg!Ne itt! Mert minden alkatú kismamánál más a normális.Egész terhesség alatt a normális hízás 9-12kgig terjedhet!:)
2010. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Testalkattól függ, hogy sok vagy nem sok.

Én az első terhességemnél majdnem 10 kilót híztam félidőig, de nem volt sok, mert még így is sovány voltam. Félidőtől a végéig még 4 kiló jött fel, ami viszont már igazán nem sok. És az utolsó napokban sem vizesedtem semmit.

Most 10 hetes vagyok, már 4 kilót híztam, viszont megint nagyon nagyon soványról indultam.

Összesítve ha sovány testalkat vagy, akkor hízhatsz nyugodtan, ha pufibb vagy, akkor vigyázz magadra.

2010. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2010. márc. 28. 16:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Háááát, azért figyelj oda! Jó lenne, ha tudnád tartani a heti fél kilós hízást, mert így elkerülheted az esetleges csíkosodást is (persze ez genetikai is). Sokan a szoptatás során le tudnak fogyni, de ha nem, utána jó sokat kell szenvedni...
2010. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok bizony :(

Ez nem csak azért érdekes, mert esetleg hiúsági okokból szülés után probléma, hanem ott van többek között a terhességi magas vérnyomás, majd toxaemia, a diabetes és több szövödmény is, ami a babára is veszélyes.


Ha 20 alatti a BMI-d akkor viszont belefér :)

2010. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!


én valahogy "veled tartok". ugyanis én letettem a cigit mikor megtudtam hogy jön a baba, tehát olyan 4 hetesen és egy hónap alatt 5 kilót híztam. én 74.5-ről indultam és 8 hetesen már 5 kiló jött fel. azóta az eltelt 6 hét alatt viszont csak 1,5 kiló. a cigi letételével totál megváltozott az emésztésem, de úgy néz ki azóta helyreállt. nekem a pocakomra jött fel sok, de más észre sem veszi a hízást szinte, a férjem is azt mondta inkább csak a hason látszik. én éppen ezért valahogy nem is nézem a kezdeti hízást.azt hiszem ez a 1,5 kiló 1,5 hónap alatt meg nem rossz.....vagy mégis :-O ???????


szóval kérdezz rá az orvosodnál erre. egyébként én sem ettem többet, nem nassolok és nem zabálok, mindössze az anyagcserém lassult. azaz többet eszem most jut eszembe, hisz ségebben rendszertelenül ettem. célm hogy ezt a súlyt tartani vagy két hétig még!

2010. márc. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak: Igen,azt nem írtam ,hogy én is dohányoztam és amikor meg tudtam hogy babát várok 5 hetes kb akkor hagytam abba és szerintem nekem is ugyanez a szitu. ezért híztam hírtelen ennyit mert lelassult az anyagcserém. pedig nem zabálok ész nélkül
2010. márc. 29. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!