Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A TGYÁS és a GYED összege...

A TGYÁS és a GYED összege magasabb, mint a táppénzé?

Figyelt kérdés

Mert én úgy tudom, hogy azok mértéke 70%, a táppénz pedig csak 60%.

És érdemes már szülés előtt 4 héttel elmenni szülési szabadságra, vagy jobban járok, ha csak szülés után veszem igénybe?

Köszönöm a válaszokat.


2010. márc. 24. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
A TGYÁs igen, aGYED nem biztos, hiszen annak felső határa van, tehát ha jól kerestél, akkor sokkal kevesebb, mint a táppénz. Épp ezért bérfügg, hogyan jársz jobban. Adj meg adatokat, akkor tudunk segíteni (bért pl...)
2010. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bruttó 75 500 ft-ot keresek, siralmas. Most a táppénzem nettó 48 e Ft körül van, de veszélyeztetett terhes vagyok, így nem dolgozhatok. :(
2010. márc. 24. 09:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezesetben igen, több lesz az összege és igen, érdemes a szülés előtt 4 héttel elmenned TGYÁS-ra.

A tgyás és a gyed összege is előre számolható: a tavalyi bruttó jövedelmedet tudod (most van adóbevallási időszak, biztos kaptál valami kimutatást), annak a 70%-a lesz a tgyás és a gyed is (napra, vagy hónapra oszd le persze). A tgyásból SZJA-t vonnak, a gyedből még emellett nyugdíjjárulékot is.

2010. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!