Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van ekkora különbség a...

Miért van ekkora különbség a cukorterheléses eredmények -tól-ig határa között?

Figyelt kérdés

Az én leletemen ezek vannak:

éhgyomri: 3,9-5,2 (nekem 4,3)

60 perces: 0-8,8 (nekem 8,4)

120 perces: 0-6,6 (nekem 7)


Sokan írjátok, hogy a 120 perces 7,8-ig jó. Nálunk csak 6,6-ig. Akkor az én 7-emmel mi lesz? Csak 3 hét múlva kell mennem dokihoz+tanácsadás, ezzel ugye nem fognak diétáztatni?


2010. márc. 23. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A 7-es eredmény nem rossz, szerintem így még nem kell diétáznod. Bár mindenhol mást mondanak. Annó, nekem azt mondta a védőnő, hogy 8 alatt kell legyen a 120 perces vércukor.
2010. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ma vettem át a terheléses eredményemet és bizony diétáznom kell.35 hetes kismama vagyok és 7 kg jött fel rám a terhesség alatt.Nem fogyasztok édességet(csak nagyon ritkán) és a doki szerint mégis sok a cukrom,vagyis magas.

Ez az én eredményem:

vércukor terh.120 perc 0-11(eredményem 6.7mmol/L)

vércukor terh éh.

3.9-6(eredményem 4.5)

Kaptam is diabetológiára beutalót,majd ott megtudom,mit ehetek,mit nem.Bár a doki,amit leírt...keserves hetek állnak előttem.Eddig sem voltam nagy étkű,de ezek után?...Szerintem jók az eredményeim,a doki eltúlozza a dolgokat...de majd meglátom.

Állítólag a laborokban más-más programot használnak és így az elfogadható eredmények is mások a terhelésesnél.Bízom benne,hogy nem lesz ennek az egésznek koplalás a vége,szorítok neked is!

2010. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert ez a terhelés az egész egy nagy hülyeség. Nekem az étkezések után mindig 5-6 körül van, nem is diétázom, a terhelés után pedig 8.8 lett. Nekem azt mondták a diabetológián egy napi étkezések végigméricskélése után, hogy nincs diétára szükség, mert étkezések után egy órával mindig 7 alatt van. Nem is értem, mire jóez az egész akkor??????!!!!
2010. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Na meg az is érdekes, hogy valakinek azt mondják, hogy menjen el, sétálgasson, tegye azt, amit máskor szokott, mert így valós az érték, nekem azt mondták, üljek ott 2 órát mint a kopott gyöngy, mert máskülönben hamar elégetem a cukrot vagy mi. Ja, és olvastam olyat is, hogy valaki nem itta meg a lötyit az egészet, vagy az aljáról nem ette meg, vagy nyugodtan iszogatott közben. Én kikanalaztam a cukrot is, (nekem ízlett) és nem is ittam. De emiatt, hogy becsületesen csináltam, diétázni nincs kedvem.

2010. márc. 23. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!