Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma megyek 12 hetes uh-ra, és...

Ma megyek 12 hetes uh-ra, és nagyon izgulok az eredmény miatt. Van okom izgulni nagyon?

Figyelt kérdés
Januárban voltam 36 éves, és a védőnőm már agyon stresszelt a genetikai vizsgálattal, holott az orvosom csak az integrált tesztet javasolt, mondván az uh-val együtt szinte 100 %-osan ki lehet zárni a down kórt. A mai tarkóredőmérés miatt már reggel 5 óta gyomoridegem van.
2010. márc. 23. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a genetika sem a magzatvízvétellel kezdődik! Első az integrált teszt, genetikai ultrahangok,tarkóredő mérés, csak ezek együttes rossz eredménye indokolja az amniot, ami amúgy sem kötelező. A védőnők ezek szerint a ti körzetetekben is mindenhatónak képzelik magukat, még szerencse hogy nem orvosi diplomájuk van:)
2010. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ne aggódj! bár én is agyon aggódtam magamat. én 34 éves leszek maholnap, és ez természetes. a mi kicsinknek jó volt a tarkóredő méárése, az orrcsontja is megvan. de szerintem igazán csak a 16 hetes vérvétel ad egyértelmü (de még az sem 100% ) választ! ne aggódj. reméljük nem lesz semmi gond a babával.


szia


13+4 hkm

2010. márc. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló cipőben voltam én is, aztán elkezdtem azzal nyugtatni magamat, hogy ha én ideges vagyok, az a babának sem tesz jót. Plussz hiába idegeskedek az semmin sem változtat, ha esetleg baj van (de miért lenne?!) azon sem változtat ha én tiszta ideg vagyok, csak a saját és a körülöttem élők napjait rontom el. Nekem bejött :) kitartás, nem lesz semmi gond
2010. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi....hát én is üldözöm a családom tagjait, kiállhatatlan vagyok reggel óta....sajnos így vezetem le a feszültséget, pedig teljesen igazatok van, az nem változtat semmin. Csak szeretném, ha jó eredmény születne, és egészséges legyen a bébikém. Én nem tudnék megválni már Tőle......
2010. márc. 23. 13:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megtörtént az uh, és 1,4-es értéket mért a doki. Az érték 2,5-ig jó, úgyhogy kicsit megnyugodtam:) De azért még biztos találok majd aggódni valót, pl. vérvételek eredménye stb......Köszi a válaszaitok, szép estét, puszi!
2010. márc. 23. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!