Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hpv mit jelet pontosan? Mik...

A hpv mit jelet pontosan? Mik a tünetei? Mivel-, hogyan kezelik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Humán papiloma vírus.

Nincs tünete, a méhnyakrákot okozza, de tünetmentes is lehetsz.

Nem tudják kezelni, oltás van ellene, amit ha nem vagy fertőzött, érdemes lehet beadatni.

2010. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A HPV-nek több fajtája is van, maga a vírus benne lehet a szervezetedben, ezt nőgyógyásznál kenetből meg tudják állapítani. Az, hogy milyen tünete van, vagy hogy egyáltalán van-e tünete az a HPV típusától függ, ezáltal a kezelés is változó. Ha már egyszer megkaptad, nem lehet eltüntetni, csak a tüneteket kezelni, ezért fontos a megelőzés (oltás, védekezés). Neked is HPV-d van, vagy csak érdeklődsz?
2010. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mim van. 35 hetes kismama vagyok és lett egy kinövésem a hüvelybemenetelen. Itt olvastam, hogy ez a HPV-nek is lehet a tünete. Jövő héten megyek a nődokimhoz, de addig is aggódom, hogy mitől lett ez nekem és mi is ez pontosan?
2010. márc. 22. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, én írtam neked, hogy mindenképpen menj el bőrgyógyászhoz, mert látatlanban senki nem fogja neked megmondani, hogy az a vírusod van-e.. Ugyanis a HPV vírustörzsnek is rengeteg fajtája van és valóban egyik okozhat méhnyakrákot, na de magyarországon kb a nők igen kicsi százaléka szenved ebben a betegségben, nem kell rögtön erre gondolni! Azért menj el bőrgyógyászatra, mutasd meg neki és majd ő eldönti, mi legyen a sorsa. Fontos mielőbb, mert ha fertőző, nem szülhetsz csak császárral, mert a babád is megfertőzöd. Átmentem én is ezen, de azonnal bőrgyógyászatra mentem és 38 hetesen!!!!! Menj el, légyszíves, ne itt kérdezgesd, mi lehet az. Olyan buta vagy, helyedben már ma reggel bejelentkeztem volna. Ne haragudj, de kicsit elszontyolodtam miattad, de megértem, hogy aggódsz. Csak azt nem értem, akkor miért nem mész már? Ha kell, magánbőrdokihoz menj, mert minden pénzt megér a kismama nyugalma, és keress egy magánbőrdokit, ha tudsz. Lécci lécci és nagyon drukkolok, hogy csak egy éranyajegy legyen :) nem hpv lesz, az tuti, ne aggódj már! Terhesség alatt tudod, legyengül az immunrendszer és ilyenkor a jóindulatú szemölcsök is könnyebbben kifejlődnek, mint a vírusszemölcs is. Nem feltétlenül kell annak a méhnyakrákot okozó hpv vírust tartalmazó szemölcsnek lennie. Van egymillió másfajta, csak menj dokihoz!
2010. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáteszek, hogy ecsetelik a vírusszemölcsöket, de nem terhesen, ugyanis akkor nem lehet. Ezért égetnek, vagy volkmann kanállal távolítják el,akár lézerrel is fájdalommentesen. Pillanat műve az egész. A vérehulló fecskefűvel szokták kenegetni hetekig egyébként és kapargatják a tetejét, míg végül leesik. Na de neked azt most nem lehet. Kérdeztem is, hogy hogy néz ki az a szemölcs és nem válaszoltál, de tényleg jobb, ha doki látja.
2010. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok

Nekem is szemölcsöm volt (condyloma), évek óta kínlódtam vele, de nekem nem úgy kezelték, ahogy az előző leírta. Mikor azt hittem minden rendben terhes lettem. Terhesen újra előjött, nekem a doki azt mondta ecseteljem, volt egy nagyobb, amit levágtak. Szüléskor felmerült, hogy esetleg császár, de mivel csak a hüvelybemenetnél volt, beljebb nem, így szülhettem természetes úton. Azért veszélyes ha belül van, mert a baba megvakulhat tőle. :( De nem lett semmi gond. Sőt, annyi jó származott belőle, hogy külön szülőszobában és csecsemőszobában voltam, mert fertőző, ennek én nagyon örültem, csak a kisbabám és én voltunk, látogatók pedig akkor jöttek amikor nekem jó volt! :D Remélem azért, hogy neked nem ilyen, mert egy borzalom maga a betegség!!!


Egyébként nekem a nyakamon egy csomó "sima, mezei" futószemölcs jött ki a terhesség végére, ami szülés után magától teljesen elmúlt. Ahogy olvasgattam ez elég gyakori, hogy kinek itt, kinek ott nő egy-egy szemölcs, aminek semmi jelentősége nincs.


Boldog babavárást!

2010. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!