Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes terhes vok, egy...

26 hetes terhes vok, egy hetig amig nincs meg a keneteredmeny hasznalhatok canesten kremet?

Figyelt kérdés
Viszket, s addig csak nem problema ha kenem canestennel.nem ertem miert kell 1 hetet varni a keneteredmenyre.
2015. nov. 29. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Kenheted szerintem, bár erről az orvost kellett volna megkérdezned.

Amúgy azért kell várni ennyi időt, mivel kell ennyi idő, hogy a tenyésztés meglegyen. Maga a kórokozók kimutatásának kell ennyi idő.

Bár ha nem nőgyógyászhoz mész ilyen problémával, hanem bőr-és nemi beteg gondozóba, ott is vesznek kenetet és ott egyből mikroszkóp alatt meg tudják nézni a mintát és ott egyből látják, hogy az adott kórokozó gomba, baktérium, vagy valami más. Viszont azt, hogy pontosan milyen gomba, vagy baktérium, azt meg csak tenyésztéses vizsgálattal tudják megállapítani.

2015. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezért szoktak nálunk tenyésztés nélkül automatikusan széles spektrumú gomba-és baktériumelles gyógyszertári kúpot adni, ha fertőzéses panaza van egy kismamának. (Szeged, Női Klinika) Tök értelmetlen tenyésztésre várni, addig is csak szenved a kismama....
2015. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a Canesten nem vált be. Amit a dokim javasolt helyette és bevált, az a Borax volt (a férjed is kenje magát vele): [link]


25 hkm

2015. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Canesten krem van itthon mert valamikor kellett hasznalnom.kupot addig mig a tenyesztes nincs meg nem hasznalok csak kenocsot,mivel nem tudni milyen fertozes.tehat a ferjem is kenje magat
2015. nov. 29. 13:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta, a Canestenből csak a kenőcsöt szabad használni, de azt is kell a férjemnek is. Nekem a 2. trimeszter amúgy meghozta az áttörést, és elmúlt a gomba (bár lehet, hogy azért, mert kétszer is volt antibiotikum kúrám durva felfázás miatt).
2015. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26 hetesen pont nekem is szükségem volt rá, gyógyszer mellékhatásától lett hüvelygombám, azt hittem, megbolondulok, annyira fájt, csípett, viszketett, nagyon nehezen viselem, rázott a hideg, meg minden bajom volt tőle, szóval úgy voltam vele, hogy valamivel el kell mulasztanom, úgyhogy én kentem Canestennel (pontosabban Candibene krémmel, de ugyanaz van mindkettőben, csak nekünk pont ez volt itthon). Másnap tudtam megkérdezni a dokimat, hogy lehet-e, de mondta, hogy semmi gond, lehet, sőt, kenjem is. Úgyhogy használt nyugodtan, a babának nem árt, te meg nehogy egy hetet várj, mert addig esetleg csak rosszabbodik a helyzet, arra meg a francnak sincs szüksége.
2015. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kenem a canesten kremmel,de nem mulik a viszketes.nagyon rossz.messze van még pentek mire meglesz az eredmeny:(
2015. nov. 30. 06:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!