Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megijedtem! Toxoplazmában...

Megijedtem! Toxoplazmában jártas valaki? Elkapta valaki terhesség alatt? Uh-on nem lehet észre venni, ha a fertőzés miatt valami rendellenesség van a babánál?

Figyelt kérdés

Levették a vért 19 hetesen. Most jöttem vissza a dokimtól és azt mondta, hogy meg kell ismételni a vizsgálatot, mert "egymásnak ellentmondó eredmények" jöttek ki. Látta rajtam az ijedtséget, így még hozzá tette, hogy biztos nem tudták rendesen értékelni.

De most már ezzel nagyon megijesztett. És ha valami nagy gond van, azért is lett olyan eredmény ami elvileg nem értékelhető?! Most ha leveszik kb. megint 3 hét mire eredmény lesz, addigra már 24 hetes leszek. Ha fertőzöttek vagyunk akkor már lehet, hogy késő lesz az antibiotikumos kezelés is?!


2010. márc. 18. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Ne ijedj meg. Nekünk benn lakott a cica, azért csináltattuk meg. Negatív lett, ami azt jelenti, hogy még nem kaptam el, tehát veszélyeztetett vagyok. Aztán a barátnőm mesélte, hogy volt egy kismama, aki vele együtt volt terhes, és már volt egy gyereke. Az első gyereknél megállapították hogy már védett, de azért a másodiknál is megismételték. Ott már negatívat mutatott a teszt...

Ennyire lehet ebben bízni. Én nem is gyötörtem vele magam tovább, annyi hogy nem puszilgattam és ölelegettem a macsit. Már elmúlt 1 éves a kislányom és egészséges.

2010. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Múltkor én is kicsit megijedtem, mert én is fogékony vagyok a toxoplazmára (eddig minden vérvétel eredménye negatív volt), és a múltkor kiderült, hogy amit az étteremben kihoztak előételnek, abban volt nyers hús is. Én nem tudtam, és megettem. Hát, kicsit megrémültem. De aztán elhatároztam, hogy nem fogok ezen agyalni meg rettegni, ha eddig nem kaptam el egész életemben (sem kertészkedés, sem főzés, stb. közben), akkor nagy valószínűséggel most sem fogom. Gondolkodj pozitívan, a babának ezzel teszel a legjobbat!
2010. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 S.Ági ***** válasza:
Szia!13 hetes vagyok! nekem is megismételtették a toxo-t,igaz még nem jött meg az eredmény!Annyit tudok erről,hogy ez akár nagyon régi fertőzés is lehet amit kimutatnak!nem feltétlenül friss dolog!Ne idegeskedj!A véleményem meg erről az egész vizsgálatról meg annyi,ha annyira fontos és veszélyes lenne akkor nem csak ajánlgatnák,hogy megcsináltathatod x összegért ha akarod,hanem kötelező lenne!Te nem igy gondolod?Ja,és nekem annyit mondtak,hogy emiatt a fertőzés miatt könnyeben elvetélhetsz,de ezen meg ne aggódj,nem lesz semmi baj! Én sem teszem! :-))
2010. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A toxoplazmózist elvileg 2-3x nézika terhesség alatt ha nem voltál még.

Az elsöt rögtön az elsö vérvételnél 8 hetes körül megnézik ott ráirják ha negatív vagy és hogy az ellenanyag negatív vagy pozitív, ha ellenanyag pozitív akkor többet nem ismételik mert átestéla betegségen többet nem kaphatod el. Ha ellenanyag negatív akkor még 2x kb nézni fogják. Csak vérböl tudják, érdemes ha megfázol elmenni még egyszer tesztre, mert a te szervezetedben egy kisebb megfázás tünetek vannak, pont ezért nem tudod hogy átestél-e rajta mert észrevehetetlen. Ha közvetlen a terhesség elött vagy alatt kapod el akkor bekerülhet a magzatba ami kisebb bajok, pl késöbb koncentaciós problémák kisebb látásproblémáktól a vakságig vagy viszfejüséget is okozhat. Ha terhesség alatt kapod el, akkor antibiotikum kúrával tudják kezelni, de ne gondold hogy ez egyik napról a másikra megy, szóval ne félj ha pár hét múlva is lesz meg tudják kezelni. De igazából inkább nyers hús, tojás mosatlan gyümölcsökkel zöldségekkel lehet bevinni. Ha állattal érintkeztél és kezet mosol semmi bajod nem lesz.


Egyébként jo parasztlány módjára nöttem fel, volt mindenféle állatunk macska szaros homokozóba játszottunk és nem kaptam el, egyik barátnöm sem pedig együtt nöttünk fel.

2010. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Köszönöm a részletező magyarázatot, megnyugtató. Csak annyiban nem egyeznek a dolgok, hogy itt nálunk ez már nem rutin vizsgálat. Csak akkor végzik el,ha kérem illetve kellően megtudom indokolni a vizsgálat kérését. Ezért került sor ilyen későn az első teszt elvégzésére is. Reménykedem,hogy a második teszt már egyértelműen kimutatja mi a helyzet és ha gond van, talán nem lesz még késő cselekedni!Szoríts nekünk!
2010. márc. 22. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne félj, a toxo nagyon ritka, többnyire ez is egy felfújt lufi. Persze veszélyes, de nagyon ritka.

Az állatorvosunk millió állatot tesztelt toxore, egyet sem talált, aki fertőzött lett volna- és nem tegnap kezdett praktizálni. Az állatorvos-nő terhesen is végig dolgozott.

Nekem nem volt toxom, második terhességem alatt az jött ki, hogy bár negatív, a hajlam megvan, 3 hetente nézték, de semmi...

Szóval nyugi!!

2010. márc. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!