Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy tgyás-t követi a...

Igaz, hogy tgyás-t követi a gyed, miután azt nem kapom pedig a gyes?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvastam már utánna de mindenhol mást irnak és teljesen összezavarodtam.Mikor mit és hol lehet igényelni?!Meg kell várni, hogy leteljen az egyik és csak utánna lehet igényelni a másikat?Ki tudja a kismamáknak ezeket elmagyarázni?A munkaügy, védőnő? Köszi a válaszokat!
2010. márc. 16. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, így igaz. Tgyás, gyed, gyes. Ez a sorrend.
2010. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A védőnő teljesen képben van, vele leülhetsz és mindent elmagyaráz, hogy mit honnan kell igényelni és mikor, milyen papírok kellenek hozzá, intézheti-e apuka, vagy személyesen kell stb.


A TGYÁS-t legmóhaarabb a szülésed kiírt napja előtt egy hónaptól igényelheted és kaphatod. Utána a Gyed a gyerek kétéves koráig jár.

2010. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
legmóhaarabb=leghamarabb
2010. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és nekem a munkaügyön magyaráztak el mindent. A papírokat is tőlük kaptam, és mindig időbe szólnak ha újat kell kitölteni. De az én munkahelyem kifizető hely. Máshol nem tudom hogyan működik.
2010. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, nekünk is a védőnő magyarázta el. Először van a Tgyás (nem tudom pontosan de kb. fél évig) , utána a gyed , majd a gyes. Gyed mostmár csak 2 éves korig van. Gyed/gyes mellett lehet dolgozni részmunkaidőben, vagy akár teljes állásban.
2010. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak üzenem, hogy Gyed mellett nem lehet dolgozni, mert akkor nem kaphatsz csak gyest.
2010. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De azt hiszem, gyes mellett lehet dolgozni. Valahol mintha ezt olvastam volna. Ha így van, ez jó hír, mert a gyes az éhenhaláshoz is kevés...
2010. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Tgyás először, 6 hónapig. Utána gyed a baba 2 éves koráig, ha megvolt előtte a kellő napi munkaviszonyod ( 365 nap ). És utána gyes. De pl akinek nincs meg a kellő munkaviszony, az nem kap gyedet.

És halkan jegyzem meg, hogy a választások után mivel valószínűleg a Fidesz győz, ők visszaállítják elvileg a 3 vet újra. Tehát akkor majd a 3. évben csak a gyes jár, ami mellett el lehet menni dolgozni.

2010. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, a gyes mellett lehet. Szerencsére, mert akkor nem tudom hová szaladnék, tényleg kevés az éhenhaláshoz is!
2010. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok és, hogy ilyen sokan!Azt hiszem akkor bemegyek a munkaügyibe(április 30-ig kapom a segélyt, júliusban meg szülök) és rájuk zúdítom a kérdéseimet.Maximum kiraknak :)
2010. márc. 16. 15:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!