Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek terhesen a torokfá...

Mit tehetek terhesen a torokfájás ellen, ha a mézes tea nem segít?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama
2007. nov. 7. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szia!Nekem is volt ilyen.Kérj a gyógyszertárban homeopátiás szert.Én a Homéogéne 9-et kaptam és egy nap alatt meggyógyultam.15 hetes kismama
2007. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
vagy még sterpsils is lehet szedni, de ne ugy mint ha nem lennél terhes.
2007. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
A Homeogene9 nekem is nagyon bevált, pedig nagyon csúnyán be volt gyulladva a mandulám. Terhesen is nyugodtan lehet szedni, én csak ajánlani tudom!
2007. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
A mult heten nekem is nagyon fajt a torkom es en vettem a gyogyszertarban tantum verde pasztillat es elmult tole. Szopogatni kell es utana fel oraig nem szabad se inni sem enni.Jobbulast!
2007. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Az első válaszoló vagyok.A Strepsils-t nem lehet szedni terhesség alatt.Nekünk is az volt itthon és azt mondta a doki, hogy be ne szedjem!!!!!!!Ilyenkor általában csak homeopátiás szereket szoktak adni.Nekem például mondták is, hogy mást nem tudnak ilyenkor.Bár én akkor még csak 12 hetes voltam
2007. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Karamellizált tej vagy tea is segít ilyenkor. Nekem bevállt.
2007. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Gyógyszeriparban dolgozom. Az egyetlen szopogatós tabletta ami szedhető terhességben, az az ambroxol hatóanyagtartalmú Mucoangin. Ebben az orvosom is megerősített! A betegtájékoztatójára is rá van írva, hogy 28. héttől teljesen bevizsgált, és adható. Nem kell várni az evés-ivással, a hatását 3 óráig fenntartja, napi hatot lehet belőle szopogatni, cukormentes!!! Mucoangin 10x:599.-, 20x:799.- Jó egészséget mindenkinek! 8 hetes kismama.
2007. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is fájt a torkom, és mivel a tesztem pozitív lett, bár még az UH-n nem látszott nem mertem bevenni semmit. De annyira köhögtem, hogy majd bele szakadtam. Egyéb esetben én is a Strepsilst választottam volna, de A Strepsils betegtájékoztatójában egyébként benne is van, hogy várandós és szoptató anyák nem szedhetik. Elmentem ezért a gyógyszertárba, hogy kismamáknak mit lehet ilyenkor tenni. Ők is homeopátiás szereket ajánlottak. Bár nem mindről vannak adatok a terhesség alatti szedésről, a gyógyszerészek az összetevők alapján meg tudják mondani, hogy melyiket szedhetjük biztonsággal. A Stodal szirupból csak a gyermek adagot vettem be, és a köhögés és a torokfájás így is elmúlt két nap alatt. A Sinupret cseppek is alkalmazhatók a betegtájékoztató külön leírja a várandósoknak való adagolást is. Azóta már a babám is látszik, és mindketten jól vagyunk.
2007. nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
24%
Van 2 antibiotikum, amit szedhetünk terhesség és szoptatás alatt is, legalábbis nekem felírták. Az egyik a Semicillin, a másik nevére már sajna nem emlékszem, valami retard, de ezzel nem segítettem. Amúgy még van egy antibiotikum, amit szeretek, most is szedem, illetve fújom, ez a Bioparox spray (köhögésre is jó). Terhesen is és most, hogy szoptatok így is sokszor vagyok beteg. Torok gyulladásom és tejlázam is volt már 2x. Semicillint írtak fel. Most a babám 2 hónapos, és alig tudok nyelni (mintha valami lenne a torkomban, néha az étel is megakad) e miatt viszont meg vagyok ijedve, mert hétvégén nállunk nincs füll-orrgégészet, csak Szegeden.. Sajnos
2009. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Erendin válasza:

Kedves #7-es!

Idézet a Mucoangin betegtájékoztatójáról: "- Terhesség és szoptatás

- Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

- Az ambroxol átjut a magzat szervezetébe. A terhesség alatt, különösen az első három hónapban a Mucoangin szopogató tabletta alkalmazása nem ajánlott.


- Az ambroxol kiválasztódik az anyatejbe. Ha szoptat, ne alkalmazza a Mucoangin 20 mg szopogató tablettát."


Nem tudom hol olvasta, hogy ez bevizsgált és nyugodtan alkalmazható.

2015. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!