Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ertekek alapjan szamolj...

Milyen ertekek alapjan szamoljak ki ultrahangkor a baba sulyat?

Figyelt kérdés
Nekem egyszer mondta eddig csak az orvos, hogy mekkora a sulya s az is a 26.-ik hetben volt, azota nem mondja.
2010. márc. 10. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyira nem is lényeges mert nekem azt mondták, hogy nagyon kis picike lesz, úgy 2700g-ra saccolták kb. 6 órával a születése előtt. Ehhez képest 3200g lett. :p
2010. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A méretekből (általában fejméretből) következtetnek.

Ezért is tévedhetnek nagyon nagyot. Pl a barátnőm babája elég nagyfejű-kistestű újszülött lett, uh szerint 4,5 kilóra saccolták a feje miatt, de csak 2,5 kilóval született.

2010. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt vannak kalkulátorok, csak be kell írni a megfelelő méreteket. De a súlybecslés tényleg tévedhet, úgyhogy nem kell készpénznek venni. Nekem is csak a 4d-sen mondták meg, hogy kb. mennyi lehet, a rendes orvosi vizsgálaton nem.


[link]


[link]


[link]

2010. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Akkor nem idegeskedek. Azt hittem hogy kicsi es azert nem mondjak meg.

2010. márc. 10. 12:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Az nagy baj, hogyha a combcsont hossza 32.-ik hetnek felel meg s mar a 34.-ik hetben vagyok? A tobbi ertekem normalis.
2010. márc. 10. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyennel foglalkozni, 1-2 hetes eltérések lehetnek, a babával minden rendben van.
2010. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ok koszi.
2010. márc. 10. 13:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én gyakran járok ultrahangra,mert veszélyeztetett terhes vagyok a súlyom miatt.Mindig a baba súlyából kalkulálták ki,hogy hány hetes vagyok.3 teljes héten keresztül voltam 12 hetes.Azután hirtelen nőlni kezdett.Most már második hete vagyok 38 hetes a mérete alapján! :)Kíváncsian várom,hogy jövőhéten hány hetes leszek! :)De persze azért a szülési időpontom is jövőhétre esik,mert azt az utolsó menstruációból következtették ki.Szóval ne törödj a baba súlyával.Ez amúgy is csak közelitő érték!
2010. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ne foglalkozz az uh-os súlyokkal nem pontos.Első kisfiamat 2-3 héttel mindig visszaitrák ,hogy kicsi,időre született 3600 grammal,3 hónapos kisfiamat pedig ugy elmérték,hogy csak na.Szülés elött 1 nappal volt 3200 gramm a becsült súlya és 32 cm-es fejkörfogata,másnap megszületett 37-es fejkörfogattal és 4070 grammal.
2010. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!