Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babánkat várjuk, de nem...

2. babánkat várjuk, de nem érzek lelkesedést, semleges érzés. Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Sokat próbálkoztunk, mire sikerült, majdnem egy évet. Vannak eü gondjaink is, tudtuk, hogy nem lesz egyszerű.

Amikor sikerült örültünk, de már nem úgy, mint elsőre.

Aztán azóta csak megy az idő, már félidős vagyok, és semmi lelkesedés nincs a hétköznapokban bennünk. Elvégezzük a mindennapi teendőket, a nagyot nevelgetjük, de alig kerül szóba a kicsi. Most felmerült, hogy elmenjünk-e 4d-re, a naggyal minden nagy uh-t így csináltattunk, kis csodaként vártuk, napi szinten tudtam, mikor-mi fejlődött ki rajta, hallgattuk a szívét minden este szívhanghallgatóval.,stb. Most nem teszünk ilyesmit, és még az uh gondolata sem lelkesít olyan nagyon, persze, megyünk majd, aranyos lesz, de nem olyan, mint először. Mi lettünk mások? Vagy rosszul csinálunk valamit? Mi lehet a baj? Ti is így éltétek meg a másodikat? Nem érdemlem meg őt? :((( Ilyesmikre gondolok, amikor érzem, hogy többet kéne éreznem...


2015. jún. 9. 14:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah, erre rájön, hogy a nagyszülők sem igen kérdeznek róla, mint ha nem is létezne. Találkozunk, beszélgetünk, játszanak a naggyal, de rá sem kérdeztek a kicsire, hogy hogy van, mikor lesz ultrahang, stb. Semmit. Mesélünk, ha van valami, de senki nem veszi őt "emberszámba", ez nagyon bánt. Méltatlan hozzá, úgy érzem.
2015. jún. 9. 14:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Mégiscsak tombolnak odabent a hormonok, azért gondolsz ilyen butaságokat!

A második terhesség már más. A nagyobbik gyerekkel vagy elfoglalva, már átélted egyszer ezt (úgymond nem újdonság), van más teendőd is mint egész nap magaddal foglalkozni. Nincs ebben semmi különös, és nincs ebben szégyellnivaló.

Majd ha megszületik másképp lesz, akkor már ott lesz a kezedben, és akkor tényleg érezni fogod, hogy mekkora csoda! Nyugi!

Amúgy majd az ultrahang vizsgálatok segítenek valamit, hogy közelebb érezd magadhoz, hidd el!

2015. jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Annyira nyomaszt, múltkor is vagy 2 órát pörögtem, takarítottam, főztem, meg minden, és este hulla fáradtan eldőltem és akkor esett le, hogy nem is vigyáztam rá megfelelően, lehet, hogy nem kellene ennyire terhelnem magam, a nagyra úgy vigyáztam, mint egy kis kristály csodára. Most meg élek, mint ha mi sem történt volna, és csak be-bevillan, hogy "Eszednél vagy, terhes vagy, vigyázz már!" :( Kicsit többet vártam magamtól, mert tényleg nagyon vágytunk még egy babára. Azt hittem, más lesz, de igaz, a naggyal nagyon sok időm volt, itthon is voltam félidőtől, csendesen, kettesben vele napközben. Most meg élni is alig marad idő, tényleg sok a tennivaló.
2015. jún. 9. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudod talán pont most viselkedsz normálisan. Régen amikor még az asszonyok nem látták 9 D ben a magzatukat és nem tudták mikor mi fejlődik éppen akkor pont úgy éltek, mintha nem is lennének terhesek. Csinálták a napi teendőket és csak a méltóságos asszonyok ulhettek egész nap egy széken a pocakjukat símogatva. És hidd el ez nem is volt olyan rég, nyilván téged is pont ugyanúgy vàrtak, talán még uh n sem látott sosem az anyàd. És téged is biztosan nagyon szerettek, mikor közéjük érkeztél. Ne fújd fel ennyire, mert semmi baj Nincs! Ne legyen Lelkifurķád!
2015. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is most sok más dolog lefoglal, ott a nagy gyerkőc, meg tényleg már meg van a rutin is tudod mi fog történni, már nem újdonság! Bennem az is nagyon bennem volt, hogy mi lesz utána, ha meg lesz a kicsi? Őt is úgy fogom szeretni? Mi lesz a másikkal? Hogy fogok mindkettőre ugyan úgy figyelni? Mennyire lesz féltékeny a nagyobb, milyen lesz neki lelkileg....! A fiammal én sem dolgoztam már 3. hónaptól,mindent nagyon vártam, a lányommal pont az ellenkezője volt, 7 hónapig dolgoztam elég megterhelő munkát, a vizsgálatok csak rutinszerűen megtörténtek! Persze közben én is agyaltam, hogy ez normális-e? Mi lesz, ha nem is fogom annyira szeretni a másodikat?! Aztán mikor megszületett, minden rendben volt, első látásra beleszerettem!:) A nagyobbal is minden rendben volt, nem mondom először azért volt féltékenység, meg elhanyagoltság érzés, de egy-két hónap alatt rendeződött minden!:) MOst a harmadikat várom és hasonló a szitu, bár most még a kicsivel itthon vagyok 22 hónapos és még jobban lefoglalja minden időmet és energiámat! De biztos vagyok benne, ha megszületik a harmadik babuci Őt is imádni fogjuk! :) Szóval szerintem fel a fejjel minden rendben lesz, ha a karodban fogod tartani! :)
2015. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam is kisebb volt a "hűha" érzés, mint az elsőnél.És azon csodálkoztam, h a szüleim is csak tényként fogadták a hírt, semmi extra lelkesedés. Talán a rutin miatt, h már tudod nagyjából, mire számíts.

De mikor megszületett, akkor már rajongott mindenki. Én is.

2015. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az elsőt várom a jövő hétre, de még nekem is volt ilyen érzésem és akkor mindig lelkiismeret-furdalásom volt, hogy miért van ez. De amikor Uh-ra mentem, akkor mindig annyira fellelkesedtem, hogy láthatom. Szerintem ez az érzelmi hullámvölgy teljesen normális....nálam a 20-30. hét közötti időszak pont egy ilyen holtpont volt, amikor semmi új nem történik. Előtte vártam a mozgás beindulását, utána az újabb 3D képet de közben meg csak a napi rutin maradt. Meg fog jönni a boldogság-érzés, csak nem egyenletes! Én már alig várom, hogy láthassam és foghassam végre!
2015. jún. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!